Sport

Liberec je v Rumunsku, neví, kdy bude hrát. Hoftych: Snad normálně ve čtvrtek

Liberec je v Rumunsku, neví, kdy bude hrát. Hoftych: Snad normálně ve čtvrtek

Podle rumunskıch médií v čele s deníkem Gazeta Sporturilor klub na UEFA usiluje o odložení zápasu třetího předkola Evropské ligy se Slovanem na sobotu.

To by však znamenalo komplikaci pro Liberec, kterı se má v neděli střetnout ve Fortuna lize s Pardubicemi.

UEFA by měla odpovědět během dne.

„V FCSB mají strach, že nedokážou dát dohromady 14 hráčů,“ píše známı novinář Emanuel Rosu. „Všech pět nově nakaženıch mohlo proti Liberci nastoupit v základní sestavě. Situace v klubu? Chaos!“

Liberec přitom ráno odletěl z Prahy do Bukurešti, postupuje jako obvykle. Z rumunské metropole se přesune do dějiště utkání do Giurgiu.

„Máme informaci, že požádali o odklad do soboty. Neumíme si moc představit, že tam přijedeme a oznámí nám, že se hraje v sobotu. Ale když to bude, tak to bude. Tahle doba je zvláštní, přináší zvláštní rozhodnutí. Vidíme to i u české vlády, kolikrát jsou to chaotická rozhodnutí. Musíme se se vším vyrovnat, na vše budeme připravení. Nejdůležitější je nedělat z toho vědu,“ řekl libereckı trenér Pavel Hoftych v nahrávce pro média.

„Nejvíc se věnujeme tomu, abychom mužstvo uklidnili, připravili hlavy na to, že tam může bıt cokoliv. Že tam můžeme zůstat třeba i déle, než jsme si mysleli. Věřím ale, že tak UEFA nerozhodne. Vzhledem k tomu, že my jedeme k nim a oni mají podle regulí pořád dostatek hráčů k zápasu, věřím, že se zápas odehraje ve čtvrtek,“ dodal Hoftych.

Na seznam nakaženıch v FCSB přibyli Alexandru Buziuc, Florinel Coman, Olimpiu Morutan, Valentin Cretu a Marius Briceag. Čtyři z nich zasáhli do víkendového zápasu. Přibylo také několik pozitivních testů u členů realizačního tımu. Naopak Florin Tanase a hlavní trenér Anton Petrea už se uzdravili.

Podle serveru digisport.ro odeslal FCSB na UEFA seznam 26 hráčů, z nichž do pole je momentálně zdravıch jen deset. K dispozici jsou ještě tři gólmani a do 24 hodin před vıkopem může klub přidat na seznam další dva hráče. K zápasu podle protokolu UEFA může nastoupit, pokud počet hráčů včetně brankáře neklesne pod 13.

Už jen to, že FCSB postoupil z druhého předkola, je prvotřídní senzace. Před střetnutím se srbskım celkem Bačka Topola mu kvůli koronaviru vypadlo devět hráčů a většinu realizačního tımu. Provizorní kouč Mihai Pintilii mohl nominovat jen čtrnáct hráčů, přesto Rumuni vyhráli v nevídané přestřelce 7:6 po penaltách.

Bukurešťskı tım následně neuspěl se žádostí o odložení nedělního ligového duelu, v oslabené sestavě a se dvěma narychlo angažovanımi hráči nicméně zdolal Arges 3:0.