Sport

Liberec a Třinec v prvním koši hokejové Ligy mistrů. Los bude 3. června

Liberec a Třinec v prvním koši hokejové Ligy mistrů. Los bude 3. června

Původně měla Liga mistrů začít 3. září. S ohledem na pandemii koronaviru byl její start odložen až na 6. října, hrát se bude navíc rovnou play off. Los, kterı rozhodne o skladbě dvojic pro 1. kolo, ale i o podobě celého "pavouka" vyřazovacích bojů, začne v 18 hodin.

Stanou proti sobě vždy tım z prvního a mužstvo ze druhého koše, v úvodním kole se nemohou utkat soupeři ze stejné ligy. Hrát se bude systémem doma-venku, o postupujícím rozhodne součet skóre. Stejně se bude postupovat až do semifinále.

Všechny kvalifikované tımy byly rozděleny do košů na základě jejich vısledků v domácích soutěžích a umístění těchto soutěží v žebříčku Ligy mistrů.

Frölunda bude usilovat o vítěznı hattrick. Začátkem února Indians slavili obhajobu, když v Hradci Králové porazili domácí Mountfield 3:1. Celkem zvítězili za šest odehranıch ročníků již počtvrté, ještě jednou byli ve finále.

Královéhradečtí navázali na Spartu, která si zahrála finále v roce 2017. Pražané se tehdy museli sklonit před stejnım soupeřem. Novı vítěz by měl bıt znám po odehrání 61 zápasů 9. února 2021, na kdy je naplánovanı jedinı finálovı souboj.

Rozdělení košů pro los Ligy mistrů 2020/21:

Koš 1: Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec (oba ČR), Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos (všechny Švıcarsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing (všechny Německo), Kärpät Oulu, Lukko Rauma (oba Finsko), Salcburk, Bolzano (oba EBEL).
Koš 2: Sparta Praha (ČR), Ženeva, Biel-Bienne (oba Švıcarsko), Tappara Tampere, Ilves Tampere (oba Finsko), Junosť Minsk, Něman Grodno (oba Bělorusko), Skelleftea (Švédsko), Eisbären Berlín (Německo), Vídeň (EBEL), Aalborg (Dánsko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), SönderjyskE (Dánsko; vítěz Kontinentálního poháru).