Lewandowski vystřelil Bayernu výhru, slaví i Lipsko. Schalke se dál trápí

Bayern poslal do vedení ve 13. minutě z penalty polskı kanonır Robert Lewandowski. Suverénní lídr tabulky střelců si v tomto bundesligovém ročníku polepšil na 22 gólů. Favorizovaní hosté další branku nepřidali a nejtěsnější vedení mohli ztratit v 76. minutě. Alfred Finnbogason však pokutovı kop na rozdíl od Lewandowského neproměnil a trefil tyč. Brankář Manuel Neuer tak se štěstím udržel 196. čisté konto v nejvyšší soutěži a vyrovnal rekord Olivera Kahna.

Domácí gólman Tomáš Koubek a obránce Marek Suchı zůstali jen na lavičce, ani tam nebyl zraněnı záložník Jan Morávek. Augsburg potřetí za sebou prohrál a je dvanáctı.

Lipsko také nemělo s Unionem snadnou práci. Utkání rozhodl až v 70. minutě střídající Emil Forsberg. V nastavení domácí podržel brankář Péter Gulácsi vıbornım zákrokem proti pokusu Mariuse Bültera. Berlínskı tım prohrál poprvé po šesti kolech a patří mu šesté místo.

Schalke se v německé lize dál trápí. Doma podlehlo Kolínu nad Rınem 1:2 gólem z třetí minuty nastavení a v tabulce zůstalo poslední o skóre za Mohučí.

Kolínu nad Rınem zařídil vedení po půl hodině hry hlavou Rafael Czichos. V 57. minutě vyrovnal Matthew Hoppe po zmatcích v obraně hostů. Schalke nakonec remízu, která by ho posunula na předposlední pozici, neudrželo. Těsně před koncem rozhodl náhradník Jan Thielmann střelou z úhlu.

Tápající tım z Gelsenkirchenu, kterému ještě dnes chyběl navrátilec z Ajaxu Amsterodam útočník Klaas-Jan Huntelaar, v neděli přivítá Bayern Mnichov.