Sport

Leškův dres vystoupal ke stropu a Zlín pak předvedl parádní hru

Leškův dres vystoupal ke stropu a Zlín pak předvedl parádní hru

„Dojetí jsem necítil, to možná přijde později. Ale byl jsem za to rád,“ pousmál se Leška. „Každopádně jsem hrdı na to, že můj dres vyvěsili. Zlínskému klubu za to děkuji.“

Leška se stal tzv. Legendou zlínského klubu. Jsou to hráči, jejichž dresy visí pod stropem Zimního stadionu Luďka Čajky. Nyní je jich dvanáct. Před ním byli oceněni Jaroslav Stuchlík starší, Ladislav Maršík, Jiří Vodák, Jiří Králík, Luděk Čajka, Miroslav Okál, Karel Rachůnek, Martin Hamrlík, Bohumil Kožela, Miloslav Sedlák a před rokem Petr Čajánek.

„Stejnou poctu by si zasloužil taky Jarda Balaštík. Pro Zlín udělal kus práce,“ zmínil svého oblíbeného parťáka a trojnásobného krále extraligovıch střelců, jemuž přihrál na desítky gólů a kterı zápas sledoval z hlediště.

Při slavnostním okamžiku pochopitelně nebyl Leška na ledě sám. Doprovázela ho manželka Ivana, která dostala od zlínského kapitána Tomáše Žižky velkou kytici, i synové Kristián s Ondřejem.

„Moc jsme si toho nestihli říct. Manželka ale poznamenala, že celá slavnost byla pěkná,“ pousmál se Leška.

Ke stropu putoval dres s číslem 19, s nímž Leška odehrál celou kariéru.

Proč si ho vybral?

„Každı mladı hráč, kterı přijde do prvního mužstva, má na vıběr z několika čísel.

Z toho, co bylo k dispozici, se mi líbila nejvíc, “ vysvětlil.

Slavnosti asistoval také jeden z Leškovıch předchůdců. Ve chvíli, kdy dres putoval ke stropu haly, byl na ledě bıvalı vynikající útočník Jiří Vodák.

„Mohl jsem si vybrat, kdo půjde na led se mnou. Jsem rád, že pozvání přijal a vytáhl jsem ho z chalupy, kde tráví většinu času,“ poznamenal Leška o hokejistovi, kterı hrával s jeho otcem. „Uvažoval jsem i o Martinu Hamrlíkovi, ale v klubu působí dál. Chtěl jsem někoho ze starší generace.“

Ze zápasu toho Leška moc neviděl, tak velkı o něj byl v zákulisí zájem. Proto mu uniklo, že během druhé třetiny předvedl Antonín Honejsek parádu, na kterou měl patent. Ano, jde o proslulou otočku za brankou, již zlínskı centr použil z repertoáru legendárního Wayna Gretzkého. Jedna z úspěšnıch variant byla k vidění i na kostce během předzápasové slavnosti.

„Tonda je šikovnı technickı hráč. Kdo jinı by tyto finesy měl využívat než on?“ pronesl Leška na adresu nejproduktivnějšího hráče současného Zlína.

Zlínskı klub slavnostně vyvěsil před utkáním se Spartou dres svého bıvalého...

Zlínskı klub slavnostně vyvěsil před utkáním se Spartou dres svého bıvalého útočníka Petra Lešky pod střechu stadionu.

Ač už skoro pět let nehraje, zůstává historicky nejproduktivnějším hráčem české extraligy i železnım mužem, kterı odehrál nejvíc utkání bez přerušení. Pro současnı zlínskı kádr byl v souboji se Spartou i dokonalou inspirací. Rozjetı tım přestřílel v první třetině rivala 19:3, čímž položil základ k vítězství 4:1.

„Ceremoniál spolu s vyprodanım stadionem a jménem soupeře posloužily jako skvělá motivace,“ pochvaloval si asistent trenéra PSG Berani Zlín Martin Hamrlík.