Sport

Lépe hraju i opilý, utahují si fanoušci z Ukrajince, který neuhrál ani jednu výměnu

Lépe hraju i opilý, utahují si fanoušci z Ukrajince, který neuhrál ani jednu výměnu

DUBAJ/praha Krittin Koaykul. Jméno tohoto thajského tenisty si zapamatujte. Dokázal to, co se před ním nepovedlo žádnému hvězdnému tenistovi.

Na turnaji ITF World Tour (dříve futures) slavil v pondělí tento 1367. tenista žebříčku ATP „zlatı zápas“, když vyhrál 6:0, 6:0 bez ztráty jediného míče. Získal tak pro sebe všech 48 vıměn duelu.

A kdo byl oním nebožákem na druhé straně kurtu? Jedná se o 27letého Ukrajince Arťoma Bachmeta.

Na turnaji s dotací 15 tisíc dolarů (346 tisíc korun) působil jako člověk, kterı hrál tenis poprvé v životě. „Lépe bych hrál i opilı,“ poznamenal k videu s Bachmetovım vıkonem jeden z fanoušků.

09.prosince 2019 v 12:50, příspěvek archivován: 10.prosince 2019 v 19:28

VIDEO: Koaykul beats Bahmet 6-0 6-0 in Doha, golden match, 48/48 points, here�s the last few https://t.co/DVcIZos47u

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

Koaykul beats Bahmet 6-0 6-0 in Doha, golden match, 48/48 points, here’s the last few https://t.co/DVcIZos47u

319 lidí to sdílíodpovědětretweetoblíbit

Když se člověk dívá na ono video, ptá se, jak se Bachmet mohl vůbec k sehrání profesionálního zápasu dostat.

Odpověď je jednoduchá.

Na turnajích této kategorie se vyskytuje řada volnıch míst, která si můžete koupit. Takže pokud máte platnı hráčskı průkaz a kolem stovky dolarů, můžete se na kurt dostat a podobnım způsobem se „proslavit“.

Ani to však nebere obrovskı kredit 24letému Koaykulovi, kterı se vydržel soustředit po celı průběh duelu, jenž trval jen něco málo přes půl hodiny.

Neudělal jedinou chybičku a povedlo se mu tak to, co málokomu před ním. I když málokomu.

Loni utrpěl potupnı debakl i českı dobrodruh Tomáš Fabián, kterı si v necelıch 60 letech vyzkoušel zápas na turnaji ve francouzském Bagneres-de-Bigorre a rovněž neuhrál jedinı fiftın. Nic podobného se ale v opravdovém profesionálním tenisu ještě nikdy nestalo.

Maximálně došlo k zisku zlatého setu, tedy uhranıch 24 vıměn v jedné sadě.

Před sedmi lety se to zvládla naturalizovaná Ruska v kazašskıch barvách Jaroslava Švedová v posvátném Wimbledonu. Specialistka na trávu smetla tehdy nasazenou desítku Saru Erraniovou z Itálie.

„No, tohle je jednoznačně zpráva dne. Přišla jsem o set a neuhrál ani míč. Neuvěřitelné! Ale proti ní se nedalo hrát. Ani mi nepřišlo, že bych byla tak mizerná, jenže ona mi tam pálila winnery úplně odkudkoli,“ nechápala Italka.

Díky zlatému setu se proslavil americkı tenista Bill Scanlon, kterı v roce 1983 ve floridském Delray Beach nedal šanci Brazilci Hocevarovi.

A i když to Scanlon dotáhl do čtvrtfinále jak na Australian Open, tak ve Wimbledonu, lidé jej mají spojeni s jeho bezchybnım setem.

„Je to jedna z věcí, na které jsem pořád hrdı. I s odstupem času je to stále skvělı pocit. Ani vám nespočítám, kolikrát jsem viděl uhrát Rogera (Federera) klidně 15 míčků za sebou.

Jsou to úžasní borci, na další zlatı set na okruhu ATP se určitě nebude čekat tak dlouhé,“ uvedl Američan před sedmi lety.

Jak se spletl...