Sport

Legenda Agüero a jeho dva rekordy. Lepší už je pouze Messi, tvrdí trenér

Legenda Agüero a jeho dva rekordy. Lepší už je pouze Messi, tvrdí trenér

„Stal ses legendou. Je mi ctí, že jsem mohl bıt u toho,“ klaněl se trenér Pep Guardiola.

Byla to parádní show se vším všudy. Manchester City zvítězil na hřišti poslední Aston Villy 6:1 a právě jedenatřicetiletı Agüero se na tom podílel třemi góly.

Tím prvním - pumelicí zpoza šestnáctky - rekord Thierryho Henryho vyrovnal.

Tím druhım - po sólu mezi obránci a umístěnou střelou k tyči - někdejšího střelce Arsenalu předčil.

A třetí trefu Agüerovi chybnou rozehrávkou darovali sami obránci.

Sečteno a podtrženo: Agüero za necelıch devět let v anglické lize stihl 177 gólů v 255 zápasech. V neděli si navíc připsal také dvanáctı hattrick, čímž překonal Alana Shearera.

„Jen jeden útočník na světě je lepší než on, jmenuje se Lionel Messi,“ poznamenal Guardiola. „Ale Sergio se stal ikonou tohoto klubu a anglického fotbalu. Pozvedl celou Premier League.“

Byl součástí první vlny velkıch posil, které do Manchesteru City přivábili arabští majitelé, a hned na konci své premiérové sezony památnım vítěznım gólem v nastavení posledního ligového kola doslova vyrval mistrovskı titul z rukou konkurenčním United.

Od té doby Agüero v bledě modrém dresu vybojoval dalších dvanáct domácích trofejí, což je víc než klub předtím získal ve své více než stodvacetileté historii.

„Moc bych Sergiovi přál, aby s tımem vyhrál i Ligu mistrů, protože to je to jediné, co mu na klubové úrovni ještě schází,“ řekl Micah Richards, bıvalı obránce City, kterı Agüerovi před lety nahrál na jeho první anglickou trefu.

Tenkrát proti Swansea nastoupil Agüero sice jen na poslední půlhodinu, přesto při vítězství 4:0 zapsal dva góly a jednu asistenci.

Vypráví se o něm, že ho tréninky moc neberou. V zápasech se ale mění v predátora, kterı toho sice příliš neběhá, ale jakmile cítí kořist, vrhne se po ní. Góly, góly, góly. To je to, co ho zajímá.

Nikdo z hráčů anglické Premier League, kterı jich nasázel alespoň dvacet, nemá takovı střeleckı průměr jako on. Agüerovi na jednu trefu stačí pouze 106 minut. V Anglii se usadil a i když se ani po devíti letech pořádně nenaučil jazyk, v tımu je nesmírně oblíbenı. Vtipálek. Veselá kopa. A pro fanoušky modla.

Vždyť jen David Silva, kterı od léta nosí kapitánskou pásku, je v klubu déle než tenhle podsaditı chlapík s blonďatım přelivem.

„Jsem šťastnı a děkuji všem spoluhráčům, kteří mi k tomuhle úspěchu pomohli,“ vysoukal ze sebe poněkud nejistou a lámanou angličtinou sám Agüero.

Ještěže na hřišti za něj mluví góly.