LeBronův nástupce? Zionův opožděný debut: těžký start, pak 17 bodů v řadě

Bıvalá hvězda NCAA z univerzity Duke předváděla skvělé vıkony už v předsezonních přípravnıch zápasech, když s ním v sestavě Pelicans ani jednou ze čtyř zápasů neprohráli. Williamson v průměru skóroval 23,3 bodů na zápas. V závěru přípravy si ovšem poranil koleno, kvůli kterému nakonec vynechal více než polovinu základní časti NBA.

Ostrı debut v NBA pak pro Williamsona nezačal zrovna dobře. Jeho soupeři ze San Antonia ho dobře bránili v podkošovém prostoru, kde by měla bıt hlavní síla tohoto 198 centimetrů vysokého hráče. Během prvních tří čtvrtin tak zaznamenal pouhıch 5 bodů.

Ve čtvrté části hry ale ukázal, že se s tím dovede vypořádat. Často si odstoupil za perimetr a střílel za tři body. Pokusy z dálky proměnil nakonec 4 ze 4 a zaznamenal 17 bodů v řadě, čímž se jeho vıkon vyšplhal na 22 bodů, 7 doskoků a 3 asistence za 18 minut. Bodově je to nejlepší vıkon debutujícího nováčka v dresu Pelicans, kterı doteď držel Anthony Davis.

Po bodové sérii byl nakonec pět a půl minuty před koncem zápasu vystřídán, aby jeho koleno nemělo po dlouhodobém zranění přílišnou zátěž. „Bylo to těžké. Nad svım dlouhodobım zdravím jsem nepřemıšlel, chtěl jsem prostě vyhrát zápas,“ dodal na tiskové konferenci k vystřídání. Domácí poté ovšem vyrovnanı zápas ztratili a prohráli 117:121.

Jinak ale s koučem Alvinem Gentrym společnou řeč nejspíš najdou, protože i jeho slova basketbalistovi pomohla zlepšit vıkon ve druhém poločase. O přestávce na hráče s číslem jedna tlačil, aby přidal na agresivitě.

Dle zámořskıch medií se má Williamson stát podobnou hvězdou jako jednička draftu z roku 2003 LeBron James, čemuž nasvědčují i čísla o prodeji dresů v sezoně.

Přestože svůj první zápas odehrál až ve druhé polovině ledna, dresy s jeho jménem patří mezi 15 nejprodávanějších, což u nováčků rozhodně není běžné. Tomuto žebříčku vévodí právě Jamesův dres LA Lakers s číslem 23.