Lazio porazilo Inter a je druhé. Zmrhal byl u prohry s Juventusem

Juventus se v úvodu bez odpočívajícího Cristiana Ronalda hledal. Hosté však úřadujícím mistrům usnadnili pozici v 37. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Florian Ayé. Jeho faul okamžitě potrestal Paulo Dybala z přímého kopu.

Pojistku přidal čtvrt hodiny před koncem Juan Cuadrado. Krátce poté ještě domácím fanouškům udělal radost střídající kapitán Giorgio Chiellini, jenž se objevil na hřišti poprvé od srpnového zranění kolena a následné operace.

Lazio mělo blízko k rychlé brance, ale ránu Sergeje Milinkoviče-Saviče v deváté minutě zastavilo břevno. Inter otevřel skóre krátce před pauzou. Brankář Thomas Strakosha vyrazil střelu Antonia Candrevy před sebe a Ashley Young z dorážky nezaváhal. Anglickı bek se za milánskı tım trefil poprvé po lednovém přestupu z Manchesteru United.

Druhá půle však patřila domácím. Stefan de Vrij v pokutovém území fauloval Cira Immobileho a ten v 50. minutě nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Pro nejlepšího střelce soutěže to byl 26. gól v sezoně. Obrat dokonal v 69. minutě Milinkovič-Savič po závaru v šestnáctce.

Lazio neprohrálo v 19. ligovém utkání po sobě a vylepšilo klubovı rekord. Třetí Inter, kterı v Serii A nebodoval poprvé po 16 kolech, ztrácí na římského rivala dva body.

Sampdoria v Janově utrpěla debakl 1:5 s Fiorentinou. Za domácí odehrál druhı poločas reprezentační záložník Jakub Jankto. Po dvou gólech dali Dušan Vlahovič a Federico Chiesa, oba proměnili jednu penaltu. Červenou kartu dostali Nicola Murru ze Sampdorie i hostující Milan Badelj. Janovské mužstvo je v tabulce na 17. místě, těsně nad sestupovım pásmem.

Neapol vyhrála v Cagliari 1:0 a je osmá. Triumf hostů zařídil v 65. minutě Dries Mertens.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Udine - Hellas Verona 0:0

Juventus Turín - Brescia 2:0
Branky: 38. Dybala, 75. Cuadrado

Sampdoria Janov - Fiorentina 1:5
Branky: 90. Gabbiadini - 18. z pen. a 57. Vlahovič., 40. z pen. a 78. Chiesa, 8. vlastní Thorsby

Sassuolo - Parma 0:1
Branky: 25. Gervinho

Cagliari - Neapol 0:1
Branky: 65. Mertens

Lazio Řím - Inter Milán 2:1
Branky: 50. Immobile z pen., 69. Milinkovič-Savič - 44. Young