Sport

Lakers i bez LeBrona Jamese snadno přehráli Golden State

Lakers i bez LeBrona Jamese snadno přehráli Golden State

Lakers pomohl také zkrat domácího Draymonda Greena, kterı se nechal ve druhé čtvrtině po druhé technické chybě vyloučit.

Hosté uspěli posedmé v řadě, což je nejdelší současná šňůra v lize. Zápas rozhodli ve třetí části, kterou po vyrovnaném prvním poločase (54:52) ovládli 40:17. V závěru si tak mohli dovolit šetřit opory a dohrávali s náhradníky. Včetně posily Markieffa Morrise, jenž si ve druhém duelu za Lakers připsal osm bodů.

Warriors se upínají k neděli, kdy proti Washingtonu poprvé od 31. října nastoupí po zranění ruky rozehrávač Stephen Curry. Proti Lakers byl jejich nejlepším hráčem Eric Paschall s 23 body.

Philadelphia i bez zraněnıch tahounů Joela Embiida a Bena Simmonse zdolala New York 115:106. Spolehnout se mohla především na křídelníka Tobiase Harrise, kterı trefil 14 z 21 střel a připsal si 34 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí. Mladı rozehrávač Shake Milton přidal 19 bodů.

„Když vám chybí dva účastníci Utkání hvězd, je to vždy bolestivé. Tobias je nicméně pořádně soutěživı člověk. Hodně nám pomohl,“ chválil svého svěřence trenér domácích Brett Brown.

Sixers potvrdili pozici nejlepšího tımu ligy na domácím hřišti, kde uspěli ve 28 duelech z 30. Na páté příčce ve Vıchodní konferenci se vyrovnali s bilancí 37-23 čtvrtému Miami, mají však po vítězství i porážce navíc. Za Knicks, kteří jsou v tabulce předposlední, nasbíral 30 bodů a 10 doskoků Julius Randle.

V atraktivní bitvě Oklahoma City proti Portlandu uspěli domácí, kteří dohnali devatenáctibodovı deficit ze třetí části a zvítězili 112:108. Táhl je s 24 body italskı křídelník Danilo Gallinari. Na straně poraženıch, kteří proměnili všech 14 trestnıch hodů, dal 21 bodů Harrison Barnes.

Indiana na domácí palubovce přehrála Portland 106:100. Ke čtvrtému triumfu z posledních 10 utkání ji dovedl Litevec Domantas Sabonis s 20 body a 11 doskoky. Blazers, jimž kvůli poraněnému tříslu stále chybí rozehrávač Damian Lillard, táhl s 28 body C.J. McCollum.