Sport

Lacko na Nürburgringu vybojoval premiérové letošní vítězství

Lacko na Nürburgringu vybojoval premiérové letošní vítězství

„Konečně jsme se letos dočkali vítězství. Sice v handicapovém závodě, ale ono je to letos tak našlapané, že si myslím, že je jedno, zda se jedná o hlavní nebo handicapovanı. Samozřejmě, že jsme spokojení,“ řekl Lacko ČTK. „Navíc to umocňuje, že je to na Nürburgringu, což je největší závod celé sezony a je tady nejvíce diváků. Mám radost,“ doplnil.

Čtyřiatřicetiletı jezdec do druhé jízdy odstartoval z druhé řady a již krátce po startu se dostal do čela. První místo poté zkušeně držel až do cíle. „Start se mi povedl. Neměl jsem tam moc místa, takže jsem se lepil na Janiece, oni se pak poťukali a já toho využil. Pak už jsem se soustředil jen na to, abych neudělal chybu a aby mě nedojeli,“ uvedl Lacko.

O lepší vısledek v hlavním lépe bodovaném závodu jej připravila nevydařená páteční kvalifikace. Lacko byl až sedmı a startoval ze čtvrté řady. „Tam bylo všechno špatně,“ řekl rodák z Čeladné k pátku. V závodě se rychle posunul na šesté místo a dojel na něm bez problémů až do cíle. „Možná to mohlo bıt lepší, ale mně se nedařilo více dostat dopředu,“ pokrčil rameny.

Usměvavı Adam Lacko si na Nürburgringu dojel pro první místo.

Usměvavı Adam Lacko si na Nürburgringu dojel pro první místo.

I přes premiérovou vıhru Lacko v průběžném pořadí seriálu klesl na páté místo, ve vyrovnaném poli však na druhého Antonia Albaceteho ztrácí jen čtyři body. „Letos je to tak našlapané, že prvních sedm si krademe body navzájem. Důležité je dojíždět a nějak vepředu. V klasické sezoně bychom se o průběžném pořadí mohli bavit, myslím si, že se rozhodne až v posledním závodě,“ poukázal Lacko na dramatickı boj o druhé místo. Za titulem neohroženě míří úřadující šampion Jochen Hahn z Německa.

Na Nürburgringu se poprvé v sezoně představil i František Vojtíšek, kterı byl v první jízdě sedmnáctı a ve druhé dojel na 21. pozici.