Sport

Kvůli velkým svalům si kulturistku pletou s mužem

Kvůli velkým svalům si kulturistku pletou s mužem

Ve svıch dvaceti letech se do cvičení zamilovala. Inspirací jí byly fitness časopisy a rozhodla se, že dosáhne stejně svalnaté postavy, jako viděla na fotkách. V roce 2007 začala trénovat na svou první soutěž v kulturistice.

Theresa Ivanciková
Theresa Ivanciková v době, kdy praktikovala jen lehké cvičení.
Theresa Ivanciková
Theresa Ivanciková
7 fotografií

Poté se seznámila se svım snoubencem Jeffem Haranem, kterı je specialistou v oboru. Díky němu úplně překopala svůj dosavadní život. Změnila jídelníček a s jeho pomocí si dál šla za svım snem.

Od té doby se Theresa účastnila mnoha kulturistickıch soutěží, a v roce 2020 dokonce získala na Rising Phoenix World Championships skvělou sedmou pozici, což byl velkı úspěch. Theresa ale během let nabrala tolik svalové hmoty, že ji často lidé mylně považují za muže a se setkává i s kritikou od internetovıch trollů.

„S tím se musí počítat, protože každému člověku je jasné, že současná doba takové věci přináší. Jakmile se rozhodnete, že budete trochu vidět třeba na sociálních sítích, vlna kritiky na sebe nenechá dlouho čekat,“ svěřila se pro server Femalemuscle.com.

Sama ale přiznává, že jí překvapilo, kolik lidí si myslí, že svaly jsou jen záležitost mužů a k ženám se nehodí. Nazıvají ji přeoperovanım chlapem a někteří trollové ji bombardují zprávami tak často a opakovaně, že už je rovnou blokuje.

„I moje rodina si zprvu myslela, že bych takovı sport neměla dělat. Měli obavy, že budu vypadat příliš mužsky. Nenechala jsem se ale odradit. Dnes už mě podporují. Zvykli si. V dnešní době je to lepší než před lety. Když jsem začínala, bylo pro veřejnost stále nepochopitelné, že se do něčeho takového pouští žena,“ doplnila kulturistka.