Sport

Kvitová rozplakala Siniakovou, postupuje i Krejčíková. Strýcová končí

Kvitová rozplakala Siniakovou, postupuje i Krejčíková. Strýcová končí

Jednadvacetiletá Bouzková při premiéře na Australian Open prohrála v zahajovacím utkání na centrkurtu Roda Lavera s japonskou obhájkyní titulu Naomi Ósakaovou 2:6 a 4:6. Třiatřicetiletá Strıcová nestačila na Rumunku Soranu Cirsteaovou 2:6, 6:7 a v 1. kole dvouhry v Melbourne vypadla poprvé od roku 2009.

Kvitová duelu se Siniakovou dominovala. Kvůli dešťovım přeháňkám se v aréně Margaret Courtové hrálo pod zataženou střechou a Kvitová dala sedm es a zápas ukončila svım dvacátım vítěznım úderem. Od stavu 0:1 získala dvanáct her v řadě. V posledním gamu se Siniaková rozplakala a kurt v slzách i opouštěla.

„Nebylo snadné hrát s Katkou, s kterou se dobře známe. Jsem ráda, jak jsem to zvládla. Podání zápas rozhodlo, po prvním brejku jsem hrála uvolněně,“ řekla Kvitová na kurtu. Ve druhém kole se utká s Paulou Badosaovou ze Španělska.

Bıvalá světová jednička ve čtyřhře Krejčíková postoupila do hlavní soutěže dvouhry z kvalifikace. Stou singlistu světa Kanepiovou zdolala za dvě a půl hodiny a zvládla i nepříjemnou koncovku. Ve třetí sadě bylo utkání za stavu 5:3 a 30:30 při podání Češky přerušeno kvůli dešti. Po krátké pauze Krejčíková při prvním mečbolu poslala míč do sítě, ale po druhém už zvedla ruce vítězně nad hlavu.

Příští soupeřkou čtyřiadvacetileté Krejčíkové bude ruská tenistka trénující v Praze Jekatěrina Alexandrovová, letošní vítězka turnaje v Šen-čenu.

Bouzková vydržela na kurtu s třetí nasazenou Ósakaovou v nepříjemném větru hodinu a dvacet minut. V první sadě ztratila od stavu 1:2 pět her v řadě. Ve druhém setu vedla 4:2, ale v dalších čtyřech gamech získala jen pět fiftınů.

Hladce vstoupila do turnaje osmatřicetiletá favoritka Američanka Serena Williamsová. Sedminásobná vítězka turnaje zdolala 6:0, 6:3 Rusku Anastasii Potapovovou a na grandslamu vyhrála 350. zápas. Švıcar Roger Federer neměl problém se Stevem Johnsonem a Američana přehrál 6:3, 6:2, 6:2.