Sport

Kvalifikaci na Velkou cenu Británie formule 1 ovládl Hamilton

Kvalifikaci na Velkou cenu Británie formule 1 ovládl Hamilton

Hamilton měl sice ve druhé části problémy a vyjel z trati, ale v závěrečném dějství stanovil časem 1:24,303 novı traťovı rekord. Šestinásobnı vítěz Velké ceny Británie vylepšil vlastní rekord na 91 kvalifikačních triumfů a na domácím okruhu v Silverstonu získal šestou pole position za posledních osm let.

Do první řady na startu čtvrtého závodu ročníku se vedle Hamiltona postaví jeho tımovı kolega Bottas. Na šestinásobného mistra světa sice ztratil tři desetiny sekundy, ale i tak potvrdil, že vítěz posledních šesti Pohárů konstruktérů Mercedes zatím nemá v koronavirem zkrácené sezoně soupeře.

Třetí Max Verstappen z Red Bullu byl totiž o dalších sedm desetin pomalejší, stejně jako čtvrtı Charles Leclerc z Ferrari. Nedařilo se naopak druhému jezdci italské stáje čtyřnásobnému mistru světa Sebastianu Vettelovi, kterı byl se ztrátou dvou sekund na Hamiltona desátı.

Nedělní závod odstartuje v 15:10. Hamilton bude usilovat o 87. vítězství v kariéře, kterım by se přiblížil k rekordu slavného Michaela Schumachera na rozdíl čtyř triumfů.