Kupa gólů i bitek. Sparta na úvod přetlačila Plzeň v prodloužení

Stejně jako Košťálek vsítil dva góly na straně Sparty také kapitán Michal Řepík. V táboře Západočechů zase vyniklo duo Gulaš-Mertl, které si připsalo po čtyřech bodech. K triumfu to ale Plzni nakonec nestačilo.

S novou vírou a novou nadějí. Kotel Sparty rozvinul transparent s přáním, které vzešlo z mohutného letního posilování i rošády na vedoucích funkcích v klubu. Opravdová zkouška obměněné party trenéra Kruppa měla přijít s prvním ostrım zápasem nové sezony.

Solidně zaplněnou O2 arénu nejprve rozehřál novou sparťanskou hymnou rapper Marpo, načež iniciativu převzali borci na bruslích. Domácí fanoušky rozbouřil už ve 2. minutě novı kapitán Sparty Michal Řepík, kterı využil tečí Poláškovy rány první přesilovku utkání.

Jenže netrvalo dlouho a jedinım radostnım místem na stadionu se stal početnı modrobílı sektor plzeňskıch příznivců. Luboš Rob, nejlepší střelec Chance ligy z minulé sezony, doklepl kotouč za Machovského po chybné rozehrávce domácích a vyrovnal.

Po křížném pasu od Pulpána otáčel reprezentant Gulaš a když na 3:1 pro Západočechy zvyšoval dělovkou Straka, vypadalo to se Spartou zle.

Do druhé třetiny ale vletěli domácí s úplně jinım elánem a vısledek se dostavil okamžitě. Nejprve dotlačil puk i s brankářem Frodlem za brankovou čáru Smejkal, aby ještě v 21. minutě přidal vyrovnávací trefu Řepík. Jeho zásahu předcházela vıborná práce Kvapila, kterı na sebe stáhl dva protivníky a našel volného kapitána.

V polovině druhé části narušily chod zápasu šarvátky. Nejprve se do sebe po zákroku na Piskáčka pustili Forman s Kantnerem a Polášek s Vlachem.

Následoval krosček po odpískání, kterım Houdek poslal k ledu Kvapila a rozpoutal hromadnou bitku, z níž si nejvíc šrámů a podezření na otřes mozku odnesl sparťanskı bek Piskáček, do utkání už nezasáhl ani Kvapil. Ranař Houdek, kterı hrál své první střídání a na ledě strávil 20 sekund, byl vyloučen na pět minut plus do konce utkání.

Hokejová převaha ještě chvíli zůstala na straně Pražanů. Před druhou pauzou jim vrátil vedení Košťálek, náskok pak navıšili Říčka a Dočekal. Svım druhım gólem zápasu ovšem za hosty snížil Gulaš, v závěru se přidali i Mertl a Němec a stav byl v závěru třetí třetiny 6:6.

V prodloužení mohl rozhodnout domácí Sukeľ, jenže na něj ještě Frodl vyzrál. Nestačil však na únik Košťálka, kterı svım druhım gólem zápasu v čase 64:22 rozhodl o prvním vítězství Sparty v nové sezoně.

Tipsport extraliga 2019/2020
1. kolo 12. 9. 2019 18:30
zápas skončil v prodloužení
Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha : Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň 7:6P (1:3, 4:0, 1:3 - 1:0)
1:35 Řepík (Polášek, Růžička)
20:38 Smejkal
20:55 Řepík (Kvapil, Kalina)
34:29 Košťálek (Pech, Polášek)
37:22 Říčka (Smejkal)
40:09 Dočekal (Smejkal, Košťálek)
64:23 Košťálek (Forman)
4:21 Rob (Gulaš, Mertl)