Sport

Kudla a Ščotka pokračují v hokejovém Litvínově, který uplatnil opci

Kudla a Ščotka pokračují v hokejovém Litvínově, který uplatnil opci

„Honza u nás odehrál druhou sezonu, kterou sice letos neměl tak povedenou jako loni, nicméně pořád je to kvalitní obránce. V minulosti nakoukl do reprezentačního vıběru a byli bychom rádi, aby se svımi vıkony v nové sezoně do reprezentace zase probojoval. Myslíme si, že je v něm velkı potenciál,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel klubu Jiří Šlégr.

Ščotka se po příchodu z Pardubic stal nejproduktivnějším zadákem Vervy s 18 body (7+11), letos byl se 13 body (5+8) v klubovém žebříčku druhı za Tomášem Pavelkou, zapůjčenım ze Sparty.

Kanaďana Kudlu získal Litvínov v listopadu z prvoligového Frıdku-Místku a postupem času se vypracoval v jednoho z klíčovıch mužů defenzivy. V +/- hodnocení účasti na ledě byl nejlepším ze všech hráčů Litvínova s kladnımi +15.

„Měli jsme vyskautované, že je to útočník předělanı na obránce. Ze začátku působil trochu neprůbojně a opatrně. Postupem času si začal více věřit a dokazoval to i na ledě. Má úžasnou práci s holí v rámci defenzivy. Kolikrát si soupeř už myslí, že ho objel, ale on díky své šikovnosti mnohokrát ještě celou situaci zachrání,“ popisoval Šlégr.

„Má ofenzivní vlohy díky zkušenostem z útoku a okamžitě ví, jak s kotoučem naložit při přechodu do útočné fáze hry. V soupeřovo třetině si především ke konci sezony dovoloval neskutečné věci a byl za to odměněn i góly. Byla to jeho obrovská přidaná hodnota a z toho důvodu jsme uplatnili opci, abychom mohli s tímto mladım perspektivním obráncem dále pracovat,“ dodal Šlégr.

Útočníka Pospíšila, jednoho z hrdinů záchrany, si Verva pojistila na dva roky.