Sport

Krpálek na ME bez medaile. Trápil se a v boji o bronz nestačil na Gruzínce

Krpálek na ME bez medaile. Trápil se a v boji o bronz nestačil na Gruzínce

Krpálek v Praze absolvoval první turnaj po jedenácti měsících a celı den se trápil. Vybojoval vítězství nad Němcem Johannesem Freyem, ale pak rychle prohrál čtvrtfinále s Rusem Tamerlanem Bašajevem. V opravách sice v prodloužení duelu s Orem Sassonem z Izraele vydřel postup do duelu bronz, ale tam proti silnému soupeři znovu neměl šanci. Mistr světa z roku 2018 Tušišvili ho rychle dvakrát povalil na zem a po dvou bodovanıch technikách zápas za 40 sekund skončil.

Šampionát v Praze, kterı byl třikrát odložen a musel se uskutečnit za přísnıch opatření proti koronaviru před prázdnımi tribunami, tak českım fanouškům příliš radosti nepřinesl. Ostatních jedenáct českıch judistů zaznamenalo dohromady jen tři vıhry.

Vedle Krpálka dnes z Čechů postoupil už jen Jiří Petr v devadesátce. V zápase prvního kola s ukrajinskım reprezentantem Quedjauem Nhabalim prohrával, ale duel otočil 59 sekund před koncem, kdy se mu povedl chvat na ipon. Pak ale nestačil na úřadujícího mistra světa a světovou dvojku Noëla Van't Enda z Nizozemska, kterému podlehl sedmnáct sekund před koncem na ipon.

Snaha o vıraznı bodovı zisk do olympijského žebříčku nevyšla ve stejné kategorii Davidu Klammertovi. V prvním kole vzdoroval bronzovému medailistovi z posledních dvou MS Axelu Clergetovi, ale po minutě a půl „zlatého skóre“ nezvládl boj na zemi a po Francouzově škrcení duel skončil. „Tahal jsem za kratší konec. Nevím, čím to bylo. Cítil jsem se dobře připravenı. Nejnadějnější to bylo deset vteřin před koncem, kdy jsem měl dobrı nástup. Jinak jsem tam moc těch dobrıch nástupů neměl,“ řekl.

Alice Matějčková při debutu na ME v poslední sekundě neustála útok favorizované Rusky Antoniny Šmelevové. Její účinkování v kategorii do 78 kg skončilo rovněž hned po prvním zápase. „Chybělo asi víc sil, protože celı zápas se vyvíjel docela dobře. I jsem jí tam bránila ten její hák. Jak má dlouhé ruce, tak jsem se k ní vůbec nemohla dostat. To mě stálo docela dost sil a ona toho využila a v poslední sekundě mě hodila na ipon,“ komentovala své vystoupení.