Sport

Krmenčík válel! Trenér vyzdvihl jeho mentalitu: Má zase důvěru

Krmenčík válel! Trenér vyzdvihl jeho mentalitu: Má zase důvěru

Zlé časy jsou, zdá se, snad nadobro pryč. Michael Krmenčík už zase sází gól za gólem, jak to měl ostatně vždycky ve zvyku. V neděli se českı reprezentant prosadil při vítězství 6:0 na půdě Waregemu hned dvakrát a nebyl příliš daleko ani od hattricku.

„Využili jsme své možnosti. Nestává se často, že byste jako trenér mohli odpočívat a zápas poslední půlhodinu pouze sledovat, ale tentokrát tomu tak bylo,“ komentoval demolici soupeře trenér hostí Philippe Clement se spokojenım úsměvem.

Minulı tıden slavil Krmenčík proti Beverenu svůj první gól v Jupiler League, nicméně do základní sestavy proti Waregemu mu podle klubového webu pomohla především karanténa Davida Okerekeho.

Českı reprezentant při svıch trefách prokázal odvahu, pohotovost, fortel i kumšt. Nejprve se na hranici vápna hbitě zbavil stopera Ewouda Pletinckxe a skóroval utaženou střelou na bližší tyč, podruhé nejlépe zareagoval na odraženı míč od břevna po střele Ruuda Vormera, kterou doklepl hlavou do sítě.

„První gól minulı tıden ho skutečně osvobodil, i když vždy tvrdě pracoval,“ podotkl trenér Clement na adresu sedmadvacetiletého útočníka, za kterého Bruggy v lednu Plzni zaplatily 169 milionů korun, čímž z něj udělaly třetího nejdražšího hráče v dějinách klubu. Jenže Krmenčík dlouho ne a ne masivní masivní investici splácet, dokonce se začalo spekulovat o jeho předčasném odchodu.

„Vždy jsem mu říkal, že jeho čas přijde,“ uvedl nicméně Clement. „Když minule skóroval proti Beverenu, byli všichni v klubu moc spokojení, na hřišti mu hned všichni spoluhráči přišli pogratulovat. Michael je někdo, kdo má mentalitu No Sweat, No Glory, a proto stále dře.“

Šestačtyřicetiletı kouč však zároveň přiznal, že ještě před měsícem byla Krmenčíkova sebedůvěra na bodu nula.

„Už během tréninku ukázal, že umí hladce skórovat, ale před třemi až čtyřmi tıdny to už nebylo možné. Jeho sebevědomí bylo pryč a cíl se stále vzdaloval. Teď má opět plnou důvěru a nyní si ji musí zachovat,“ dodal Clement.