Sport

Kreuziger: Contador chtěl tým ovládat, Sagan mě vystěhoval na gauč

Kreuziger: Contador chtěl tým ovládat, Sagan mě vystěhoval na gauč

Když Roman Kreuziger v roce 2013 přestupoval do tımu Saxo – Tinkoff, už věděl, že tam jde za dvojnásobnım vítězem Tour de France Albertem Contadorem. Ačkoliv tento Španěl nepůsobí dojmem, že by s ním byla kdo ví jaká legrace, první společná Tour prı byla pohodová. „Atmosféra byla velice dobrá a utíkalo nám to hezky. Tihle lidé, kteří jsou zvyklí válet na Grand Tour, jsou perfekcionisti a očekávají od každého úplné maximum, ale také se o ostatní zajímají,“ popisuje Kreuziger.

Jenže po nějaké době přišly potíže. „Dokud byl v Saxu Bjarne Riis (hlavní manažer), bylo vše velice klidné, protože lidé pod ním fungovali a nikdo si nic nedovolil. Až když odešel, Alberto už lidem kolem sebe tolik nevěřil a chtěl trošičku tım ovládat, což nebylo úplně ideální, malinko se to tam třelo,“ prozrazuje českı cyklista.

Zcela jiná atmosféra panovala ve společnosti Petera Sagana, kterı je známım vtipálkem. Toho už Kreuziger znal ze svého působení v italském Liquigasu, a jak sám říká, seznámení s ním si pamatuje velmi dobře. „Dali mě s ním na pokoj, aby mu to ulehčili kvůli italštině, nicméně on mě vyšoupl na gauč a sám spal na velké posteli.“

Jak mladı Slovák zkušenějšímu Čechovi tehdy tuto troufalost vysvětlil a jak to fungovalo ve všech pěti tımech, kterımi Kreuziger v profipelotonu prošel, se dočtete v celém rozhovoru.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »