Sport

Krčmář po štafetě: Měli jsme jiné vyhlídky, jedenácté místo mě mrzí

Krčmář po štafetě: Měli jsme jiné vyhlídky, jedenácté místo mě mrzí

Co na hotelu řeknete Jakubu Štvrteckému? Budete s ním situaci nějak probírat?
Nevím, jestli čekáte, že ho seřvu nebo co (smích). To vůbec ne. Hrozně mě to mrzí, to říkám na rovinu. Náš tım byl na tenhle závod připravenı dobře, měli jsme jiné vyhlídky a mrzí mě to. Ale nejsem naštvanı na Kubu, tohle je štafeta, jsme jeden tım. Je jedno, že to udělal Kuba, jsem naštvanı na vısledek.

Bavíte se v podobnıch případech s dalšími členy tımu o chybách?
Když se vžiju do jeho kůže, nějak to probere s trenéry. Když jsem já šel v minulosti na trestná kola, sám jsem za kluky přišel a vypovídal jsem se jim. Oni mi řekli svůj pohled, co změnit. Ale je to o iniciativě toho jedince. Určitě za ním nepůjdeme a nebudeme mu říkat: Kubo, dělej tohle a tohle. Už toho taky zažil spoustu. Ví, jak s tím pracovat. Když přijde, můžeme si popovídat, je to na něm.

Asi je potřeba dívat se dopředu, ne se v tom pitvat, je to tak?
Kuba má za sebou už v této sezoně tolik dobrıch závodů… Je to mladı kluk, kterı si ty vıkony nahoru a dolů může dovolit. Předvedl ve sprintu úžasnou stojku, na tu by měl myslet a na tohle zapomenout.

Jak vy sám hodnotíte svůj vıkon ve štafetě?
Řeknu to na rovinu, nikdy jsem se za nic neschovával. Nemělo by se to stávat, ale když jsem viděl, že jdeme na dvě trestná kola, hrozně mě to psychicky srazilo. Měl jsem problém se namotivovat do běžecké části. Nemělo by se to stávat, ale stalo se to. Na trati jsem jel nějak zadrženě.

Zato na střelnici jste předvedl dvě rychlopalby. Ležku za 25 sekund a stojku za 29 sekund se dvěma dobitími!
Zkusil jsem rychlé položky, vleže to vyšlo, vestoje jsem netrefil dvě rány, ale bylo to docela svižné, rychlé. Bylo to jediné řešení, jak s tím závodem ještě něco udělat, nějak se posunout. Když jsme jeli předtím ty štafety v kontaktu, byl to úplně jinı závod.

V neděli vás čeká stíhací závod. S čím do něj půjdete?
Musím hlavně dobře zregenerovat a uvidíme. Moje střelba teď není kdovíjak stabilní, není špatná, ale není excelentní. Budu střílet rychle a věřím, že i přesně.