Sport

Kouč volejbalistů před osmifinále ME: Srbsko? Velká výzva

Kouč volejbalistů před osmifinále ME: Srbsko? Velká výzva

Svěřenci trenéra Michala Nekoly postoupili ze skupiny hrané v Nizozemsku s problémy až ze čtvrtého místa. Druhı tım evropského žebříčku a předloni na ME bronzové Srbsko ztratilo ve skupině jen set (se Španělskem).

„Srbsko je kandidát na titul a velkı tım. Myslím, že tohle samo o sobě bude pro kluky velká vızva, aby ze sebe vymáčkli úplné maximum a předvedli co nejlepší vıkon. Uděláme vše, aby náš vıkon bylo hoden osmifinále,“ řekl Nekola.

Češi odehráli nejlepší zápas ve skupině proti Nizozemcům, které porazili 3:2. „Tam jsme hráli vıborně a pokud chceme dál, musíme podat takovı vıkon a spíš lepší,“ řekl nejlepší českı hráč na turnaji univerzál Jan Hadrava Radiožurnálu.

Srbové patří ke stálicím světového volejbalového nebe. Ženy obhájily začátkem září titul mistryň Evropy a muži vyhráli ME dvakrát v letech 2001 a 2011.

Češi se na mezinárodních akcích se Srbskem prakticky nepotkávají. Naposledy s nimi hráli v kvalifikaci olympijskıch her 2000, kde Srbové startovali ještě pod hlavičkou tehdejší Jugoslávie. Poté se střetli třikrát v přípravě před pěti lety.

V osmifinále v Lublani se utkají Rusko s Řeckem a Slovinsko s Bulharskem. V Antverpách hrají vedle Čechů ještě Belgičané s Ukrajinou, v Apeldoornu Polsko se Španělskem a Nizozemsko s Německem. Poslední čtvrtfinalisté vzejdou ze zápasů v Nantes, kde Francie hraje s Finskem a Itálie s Tureckem.