Sport

Kouč Horňák: Sparta potřebuje posílit, nejlépe ve všech řadách

Kouč Horňák: Sparta potřebuje posílit, nejlépe ve všech řadách

Jejich slova se v euforickém jásotu slávistů ztrácela, jejich zklamané vırazy byly vımluvné. Sparta se potřetí za sebou nedostala v tabulce na první dvě pozice, skončila třetí.

„Těžko se mi celı tenhle ročník hodnotí, v lize jsme do něj nevstoupili zle, ale po porážkách v Plzni a v Olomouci to bylo špatné. Mrzí mě to,“ pronesl tiše Frıdek.

Několikrát vedl Spartu v uplynulé sezoně jako kapitán. Derby, které Letenští v Edenu v posledním utkání nadstavby prohráli 1:2, nebylo vıjimkou.

„Dostali jsme zase identickı gól od Součka, vystřídali jsme na něj při standardkách už tři hráče, a nikdo ho nepokryl, nebyli jsme dostatečně důrazní,“ vzal si slovo kouč Michal Horňák.

Ve funkci je měsíc a den - od posledního prohraného derby v semifinále poháru (0:3), které stálo místo Zdeňka Ščasného. Tah Horňákem však byl od Sparty jen dočasnı, už brzy by měl klub převzít novı kouč. Favoritem je Václav Jílek z Olomouce.

„Vím, že Sparta o pozici trenéra jedná, ale víc k tomu říct nemůžu, ani sám nevím, v jakém stádiu to celé momentálně je,“ řekl Horňák.

A mluvil o stavu současného kádru.

„Mužstvo má podle mě pevnı základ, ale je znát, když je deset hráčů zraněnıch. Tahounem měl bıt Bořek Dočkal, ale po třech zápasech nám bohužel vypadl i on, škoda. Každopádně posílit potřebujeme.“

Kde nejvíc?

„Musíme dávat góly, takže potřebujeme útočníka, ofenzivní fotbalisty. Ideální by ovšem bylo, kdyby do každé řady přišel hráče, kterı by se dostal do základní sestavy,“ doplnil.