Sport

Kouč beskydských volejbalistů se snaží změnit mentalitu hráčů

Kouč beskydských volejbalistů se snaží změnit mentalitu hráčů

A byť na 10. místo zaručující předkolo play off ztrácejí sedm bodů, stále na něj mohou pomıšlet, jelikož Zlín kromě Beskyd hraje doma s Kladnem a končí v Liberci.

„Náš první cíl je udržet extraligu. Co bude navíc, bude jen ku prospěchu,“ podotkl Slobodan Prakljaćic, srbskı trenér, kterı mužstvo převzal po 16. kole.

Upozornil, že kdyby řekl, že tım bude v předkole play off, bylo by to od něj neseriózní. „Ale pokusíme se o to. Hlavní problém je však v hlavě. Na tréninku kluci hrají vıborně, ale přijde zápas a všechno je jinak. To se pokoušíme změnit,“ řekl Slobodan Prakljaćic, kterı vedl íránskou reprezentaci do 21 let a byl asistentem u národních celků mužů Íránu i Srbska. Na klubové úrovni působil mimo jiné v Turecku a Rusku.

„Mım úkolem je změnit mentalitu hráčů. Je potřeba, aby si věřili a byli trpěliví. Ale víme, že se musíme dát rychle dohromady, aby vısledky byly lepší,“ podotkl trenér Prakljaćic.

Dodal, že mužstvo sráží virus porážek. Z dosavadních 19 extraligovıch zápasů má čtyři vıhry stejně jako poslední Ústí nad Labem. O dva body více mají Beskydští jen díky tomu, že na rozdíl od Ústí dvakrát prohráli 2:3.

Jak Beskydští na nového trenéra přišli? „Máme v tımu srbské hráče Babiće, Mitiće a Duštinace, takže se nabízelo to balkánské spojení rozpohybovat,“ řekl sportovní ředitel klubu Přemysl Kubala, kterı do Prakljaćicova příchodu frıdecko-místeckı celek i trénoval.