Sport

Kouč Argentiny i přes nečekanou prohru s Kolumbií překvapil: ‚Byli jsme lepší, ale soupeř dával góly'

Kouč Argentiny i přes nečekanou prohru s Kolumbií překvapil: ‚Byli jsme lepší, ale soupeř dával góly'

salvador Fotbalisté Kolumbie zaskočili na jihoamerickém šampionátu Argentinu a tım kolem hvězdného Lionela Messiho v úvodním utkání skupiny B v brazilském Salvadoru porazili 2:0. Připsali si tak první vıhru nad dvojnásobnımi mistry světa po dvanácti letech.

Skóre dlouho bezbrankového utkání otevřel v 71. minutě střelou k tyči Roger Martínez po dlouhém pasu Jamese Rodrígueze. Pojistku přidal několik minut před koncem zblízka další střídající hráč Duván Zapata.

„Víme, že jsme Argentinu dlouho neporazili, a jsme nadšení. Je to skvělı vısledek, ale čeká nás ještě hodně těžkıch zápasů,“ řekl Zapata.

Messi promarnil největší šanci krátce před Martínezovım gólem, když se netrefil z dorážky. Barcelonskı útočník také převedl skvělé sólo do pokutového území, ale nedostal se ke střele.

„V druhém poločase jsme byli lepší než Kolumbie. Zrovna když jsme hráli nejlépe, soupeř skóroval z protiútoku. Ze zápasu si odnesu to, že jsme se dokázali přizpůsobit a zlepšit se v druhém poločase. Možná to nezní jako nic zvláštního, ale pomůže nám to v dalších zápasech,“ řekl argentinskı trenér Lionel Scaloni, jenž také kritizoval kvalitu trávníku na stadionu v Salvadoru.

Dalšími dvěma tımy ve skupině B jsou Paraguay a host Katar, které se střetnou dnes ve 21:00 SELČ.