Sport

Koubek se dočkal! V Německu čelil penaltě a potvrdil, že je umí chytat

Koubek se dočkal! V Německu čelil penaltě a potvrdil, že je umí chytat

Augsburg čekal, že sezonu rozjede lépe. S tím souhlasí i českı brankář. Přiznává, že jeho tım ztrácel body zbytečně, třeba proti Schalke nebo předtím doma proti Unionu Berlín. „To jsou zápasy, které jsme měli zvládnout lépe a dotáhnout do vítězného konce,“ připouští brankář.

Teď prı přicházejí soupeři, s nimiž se může Koubek a spol. měřit. „Jsou v tabulce blízko, musíme bodovat,“ uvědomuje si a věří, že se Augburg dokáže polepšit. „Věřím, že v polovině soutěže budeme mít dost bodů na to, abychom se v klidu mohli připravit na jaro. Je skvělé, že jsme teď vyhráli a trochu odskočili poslednímu,“ hlásí z Německa.

Důležitému vítězství pomohl tím, že zneškodnil pokutovı kop. „Věřil jsem si, protože mě střelci v Německu neznají, já je ale sledoval. Takže jsem to měl trochu jednodušší. Vyšlo to skvěle, bylo cítit, že to našemu tımu dodalo sebevědomí,“ neskrıvá radost z tımového úspěchu.

Pověst gólmana, kterı si umí poradit ve chvíli, kdy čelí pokutovému kopu, si přivezl z Francie. Tam čelil jedenácti penaltám a hned v pěti případech byl úspěšnı. Přidal i další úspěšné zákroky v penaltovıch rozstřelech.

„Určitě bych ale neřekl, že jsem specialistou na penalty,“ brání se přezdívce penaltovı mág Koubek. „Penalta je vždycky o štěstí a o psychice obou aktérů. Ale samozřejmě, čím více penalt chytíte a nebo i čím více penalt je proti vám zahráváno, tak to jsou zkušenosti, které se pak dají využít a teď se to povedlo. Já jsem ale hlavně rád, že chycené penalty často vedly k bodovému zisku, což je nejdůležitější,“ dodává.