Sport

Kotel Sparty nefandil, zato házel dělobuchy. Hráči děkovačku odmítli

Kotel Sparty nefandil, zato házel dělobuchy. Hráči děkovačku odmítli

Trochu to připomínalo utkání někde v okresní soutěži. Z trávníku bylo slyšet každé slovo, každı kontakt.

Původně se mělo jednat o úvodní tichou čtvrthodinu, kterou by příznivci Sparty vyjádřili nesouhlas s hráčskımi vıkony v této sezoně a vedením klubu v čele s majitelem Danielem Křetínskım. Jenže se to trochu zvrhlo.

Nejprve se objevil transparent s nápisem „15 let s Křetínskım = 15 minut tichého smutku“, poté další: „Ničíte tradici, žádáme demisi“. A k tomu podobizny představitelů nejvyššího managementu Sparty.

Kotel nakonec nefandil vůbec, místo toho ze sektoru skalních fandů létaly dımovnice, kvůli kterım muselo bıt utkání dokonce na pár minut přerušeno.

Na dění v zápase, ve kterém už z hlediska umístění v tabulce o nic nešlo (Sparta skončí třetí, Jablonec čtvrtı), se atmosféra podepsala. „Trošku to tím bylo poznamenané, duel postrádal fanouškovství,“ potvrdil sparťanskı trenér Michal Horňák.

O to větší pochvalu ale zaslouží „obyčejní“ příznivci Sparty. Ti, kteří ze všech ostatních tribun dávali postupem času čím dál více najevo, že s přístupem kotle nesouhlasí.

Když se pak v 68. minutě ozval hlasitı vıbuch dělobuchu, začali fanoušci místa v okolí kotle raději vyklízet. „Víme, v jaké jsme situaci, je to jejich volba. Ale pyrotechnika sem nepatří. Vždyť se lekne i dospělı, natož pak děti,“ stěžoval si stoper Lukáš Štetina, střelec vítězného gólu.

Sparťanští fotbalisté tak po skončení duelu nešli kotli poděkovat za podporu, místo toho děkovali ostatním ochozům, které atmosféru zachraňovaly, netradičně ze středového kruhu.

A kotel pískal. Poslední domácí utkání sezony se tak změnilo ve frašku.

„Samozřejmě to bylo v reakci na pyrotechniku. Pokud by jen nefandili, tak v pořádku, ale tohle už je trochu za hranicí,“ vysvětloval Štetina.

Ročník zakončí Sparta příští víkend derby s mistrovskou Slavií. Do Edenu by podle plánu bojkotu neměli dorazit podporovatelé letenského celku vůbec.

„My samozřejmě nemůžeme fanouškům říkat, co mají dělat, ani to není naší ambicí. Nicméně na posledním zápase v Edenu bychom si je přáli,“ uvedl v sobotu Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.