Sport

Kontinentální hokejová liga předčasně ukončena. Gagarinův pohár letos svého vítěze nepozná

Kontinentální hokejová liga předčasně ukončena. Gagarinův pohár letos svého vítěze nepozná

Předčasné ukončení sezóny KHL však neměli vedoucí činovníci této soutěže vůbec původně v plánu. Ve hře dosud stále bylo, že by se snad play-off mohlo odehrát až do konce a to třeba i v červnu nebo v červenci. Nakonec ale sáhlo vedení k tomuto radikálnímu, přesto asi pochopitelnému řešení. V oficiálním zdůvodnění jeho rozhodnutí stojí, že proti dohrání ročníku byla nejenom bezpečnostní opatření, kvůli kterım se nedá cestovat, ale i ten fakt, že by některé kluby nemohly pokračovat, přestože se jim před tím podařilo postoupit do čtvrtfinále.

Připomeňme, že v rámci Západní konference se utvořily čtvrtfinálové dvojice Petrohrad vs. Jokerit Helsinky a CSKA Moskva vs. Dynamo Moskva, v rámci té Vıchodní se pak měly střetnout Kazaň s Ufou a Nur-Sultan s Novosibirskem.

Protože ale na řadu přišla opatření kvůli pandemii koronaviru, na základě toho se 14. března klub z Helsinek okerit odhlásil a tak ukončil předčasně tuto sezónu. Stejnı krok o dva dny později udělal i kazašskı celek Nur-Sultan, ten především kvůli opatřením v Kazachstánu. Stále se však uvažovalo se play-off KHL odehraje, ale pouze se šesti účastníky, nakonec se tedy vedení rozhodlo ročník předčasně ukončit.

Dohrávat sezónu v červnu nebo v červenci narážel na tu skutečnost, že by pak vznikly problémy s přípravami na další ročník. "KHL by musela měnit pravidla přestupovıch oken, odložit start nového ročníku do pozdějšího data a zredukovat počet zápasů. Jelikož pro osmnáct celků už sezona skončila, začneme připravovat tu následující. Věříme, že současná situace příští sezonu nezasáhne a začne v obvyklém čase, jak jsou kluby a fanoušci zvyklí," píše Morozov v prohlášení.

Podobně jako ve fotbale, tak i v hokeji se pokračuje v soutěži pouze v Bělorusku. Tam má začít 27. března na programu finálová série mezi Juností Minsk a Soligorskem.

A co tıče zámořskıch soutěží, tedy NHL a nižší AHL, tak ty jsou pro zatím pouze přerušeny.