Komise rozhodčích ‚nepřekvapila'. Hubník měl být vyloučen, penalta pro Slavii a gól proti Spartě se vůbec neřešily

PRAHA Kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník neměl dohrát nedělní zápas 16. kola první ligy proti Liberci.

Podle komise rozhodčích FAČR chyboval hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Davidem Hockem, když domácího stopera nevyloučil po druhé žluté kartě.

Hubník v 28. minutě za stavu 1:1 ostře zajel do Tomáše Malinského, ale Proske ho podruhé nenapomenul.

Naopak za tři minuty rozhodčí udělil libereckému Alexandruovi Balutovi druhou žlutou kartu za faul na Joela Kayambu. Plzeň přesilovku využila a zvítězila 4:1.

Komise v komuniké ze svého zasedání napomenula také asistenta Tomáše Mokrusche, kterı v sobotním utkání Jablonec - Sparta (2:2) ve čtvrté minutě signalizoval ofsajd při gólu hostujícího Libora Kozáka.

Chybnı verdikt pomezního sudího však záhy opravil videorozhodčí a branka byla uznána.

Naopak pochybení hlavního sudího Pavla Královce ve spolupráci s VAR, kteří chybně neuznali branku jabloneckého Jakuba Jugase, se vůbec neřešilo.

Podobně se neřešila ani chyba sudího Ondřeje Pechance ve spolupráci s VAR v zápase Slavia - Teplice (3:0), v níž sudí chybně odpískal pokutovı kop pro Slavii.