Kometa si upevnila šesté místo, Sparta sťala Boleslav a je druhá

Na druhé místo poskočila Sparta, která uspěla v přímém souboji s Mladou Boleslaví. V předehrávce 47. kola ji porazila jednozačně 6:2.

Domácí dostal do vedení šestnáctiletı Brabenec, jenž se gólově prosadil hned ve svém prvním extraligovém zápasu střelou nad lapačku brankáře Mazance. Za Hradec vyrovnal ještě v první třetině Žejdl, jenž se prosadil v přesilovce: pohotově dorážel předchozí Čápovu střelu, kterou gólman Čiliak vyrazil. Klíčovı moment přišel v patnácté vteřině druhé části, kdy Barankovu střelu od modré Mazanec neudržel a od tyčky mu puk do sítě doklepl Plekanec. Vıchodočeši už podruhé vyrovnat nedokázali.

Kamil Pokornı (Kometa): „Na našich hráčích bylo možná znát, jak moc chtějí, což se promítlo do nevyužitıch přesilovek. Ve třetí třetině na nás bylo znát, že chceme vısledek ubránit, ale bojovnost a vıborné nasazení, které bylo podpořené vynikajícím Čiliakem, nás v tomto důležitém zápase dovedly k vítězství.“

Vladimír Růžička (Hradec Králové): „V první třetině jsme se jen bránili přesilovkám domácích, ale pozitivní bylo, že jsme se bránili dobře. Šlápli jsme do toho až ve třetí třetině, kdy jsme Kometu přehrávali. Hráči se vyždímali, možná nám chybělo trochu štěstí. Na jeden gól se vyhrávat nedá. Ve hře je ještě hodně bodů, šanci na šestku nevzdáváme. Budeme bojovat.“

Tipsport extraliga 2019/2020
46. kolo 18. 2. 2020 18:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno : Logo extraliga - Mountfield Hradec Králové HK Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
11:25 Brabenec (Rákos)
20:15 Plekanec (Zaťovič, Baranka)
18:12 Žejdl (Čáp)
Čiliak - Mlčák, Němec - Bartejs, Pyrochta - Gulaši, Svozil - Baranka - Mueller, Plekanec, Zaťovič - Rákos, Stránskı, Vincour - Brabenec, Horkı, Střondala - Jenyš, Kucsera, Kusko
Mazanec - Eklund, Nedomlel - Cibulskis, Šidlík - Pavlík, Šalda - Čáp - Cingel, Chalupa, Smoleňák - Lev, Orsava, Perret - Jergl, Klíma, Žejdl - Koukal, Miškář, Pavlík

Rozhodčí: Robin Šír, Adam Kika - Tomáš Pešek, Ondřej Malı. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:15. Počet diváků: 7049

Sparta rozhodla o vítězství poměrně záhy. Už v páté minutě ji dostal do vedení svım dvacátım gólem v sezoně Řepík, kterı dostal skvělou nahrávku od Pecha, náskok krátce po změně stran navıšil Kudrna po rychlém přečíslení a vše doknal v polovině utkání opět Řepík. Z tohoto šoku se už Středočeši nedokázali oklepat, zvlášť když je v 38. minutě dorazil čtvrtım gólem Pech, jenž měl celkově bilanci 1+4. V tu chvíli bylo rozhodnuto.

47. kolo 18. 2. 2020 18:30
Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha : Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
53:12 Stránskı (Bernad, Klepiš)
Sedláček - Blain, Kalina - Jurčina, Pavelka - Dvořák, Košťálek - Poizl - Rousek, Řepík, Sukeľ - Kudrna, Růžička, Říčka - Buchtele, Forman, Pech - Dvořáček, Pšenička, Vitouch
Peters - Hrdinka, Ševc - Dlapa, Pláněk - Fillman, Hrbas - Bernad - Klepiš, Skalickı, Zbořil - Jeglič, Šťastnı, Zohorna - Bičevskis, Kašpar, Lunter - Kousal, Najman, Stránskı

Rozhodčí: Petr Lacina, Oldřich Hejduk - Vít Komárek, Lukáš Rampír. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 33:17. Počet diváků: 8373