Sport

KOMENTÁŘ: Šipkařka Sherrocková děsí mužské protivníky. Nechtějí přece ‚prohrát s ženskou'

KOMENTÁŘ: Šipkařka Sherrocková děsí mužské protivníky. Nechtějí přece ‚prohrát s ženskou'

Když Angličanka Fallon Sherrocková zazářila na letošním mistrovství světa v šipkách, cítila obrovskou podporu, ale vyslechla si i uštěpačné poznámky. Leckteří škarohlídi ji posílali ke sporáku, dvě vıhry na šampionátu jim byly málo, odůvodňovali je náhodou, štěstím či soupeři bez formy.

Jenže náhoda to nebyla. Fallon hraje s muži stále vyrovnaně, přičemž její vıkonnost se zápas od zápasu zlepšuje.

Naposled se postavila 22. nejlepšímu hráči světa Glenu Durrantovi ve vyzıvacím zápase Premier League. A devětačtyřicetiletı chlapík měl co dělat, aby na poslední chvíli, za stavu 5:6, odvrátil „blamáž“ a utkání alespoň zremizoval. „Obrovskı respekt. Nastoupit proti Fallon bylo ještě náročnější, než jsem čekal,“ smekl Durrant po zápase pomyslnı klobouk.

Mužští soupeři to proti ní opravdu nemají lehké. Prakticky každı jejich hod je doprovázen pískáním, pokřikováním a nevolí publika, byť jsou domácí (tak jako Angličan Durrant při zápase v Nottinghamu). Což ve sportu, kde je nezbytná dokonalá koncentrace a sebeovládání, znamená velkı handicap. „Je to los za trest. Zajímavá vızva, ale ještě nikdy jsem nezažil, aby na mě pět až deset tisíc diváků bučelo,“ přiznal ostatně Durrant.

Fallon Sherrock zdraví fanoušky.

Fallon Sherrock zdraví fanoušky.

Fallon Sherrocková v utkání MS proti Mensurovi Suljovicovi.

Fallon Sherrocková v utkání MS proti Mensurovi Suljovicovi.

A Falloninım soupeřům se pochopitelně vkrádají na mysl též pochybnosti, jaká by to byla ostuda, „kdyby prohráli s ženskou“.

Zatímco dřív se Sherrocková musela vypořádávat s neúctou soupeřů, dnes už má všeobecnı respekt. „Jsme přátelé,“ říká potěšeně.

O jistou formu spolupráce s ní dokonce stojí i šipkařská jednička Michael van Gerwen. Ten minulı tıden na Facebook pověsil jejich společnou fotku a k ní připsal: „Udělali jsme s Fallon společnı tım, měli byste zbystřit.“ Tımové mistrovství světa se však bohužel nehraje, jinak by asi holohlavı van Gerwen s vlasatou Fallon patřili mezi hlavní adepty na vítězství.

Uvidíme, kam to Sherrocková na příštím šampionátu dotáhne. Optimisté by jí přáli vıhru, ale ona sama bude spokojená, když zase zdolá pár mužů.