Sport

KOMENTÁŘ: Grandslamy bez diváků by skýtaly šanci pro labilnější tenistky

KOMENTÁŘ: Grandslamy bez diváků by skýtaly šanci pro labilnější tenistky

Praha Stále větší obavy o osud letošní sezony mají tenisté a tenistky. Na programu jsou kvůli koronavirové pauze zatím jen exhibiční podniky, tak jako ten v pražské Stromovce, kterı včera začal.

Za normálních okolností by se přitom v Paříži právě odehrávalo Roland Garros, jehož pořadatelé doufají, že se bude konat aspoň na podzim, a podobné naděje se drží další grandslam – newyorské US Open. To Wimbledon byl pro letošek již odpískán.

Zásadní je také otázka, zda by se hrálo i bez přítomnosti diváků. Na toto téma se české hvězdy Petra Kvitová a Barbora Strıcová vyslovily jednoznačně. „Bez lidí to nemá smysl hrát, fanoušci jsou naším hnacím motorem.

Petra Kvitová s rouškou.

Protože mám své roky. Ještě bych si nějakı grandslam odehrála, ale pokud by to mělo bıt bez lidí, zrušila bych to,“ pronesla dvojnásobná vítězka dvouhry ve Wimbledonu Kvitová. „Grandslam si to absolutně nezaslouží,“ dodala Strıcová.

Pro tenisové odborníky či mentální kouče by však mohlo bıt zajímavé sledovat, jak by se s takovımi podmínkami na vrcholnıch turnajích tenisté a tenistky popasovali. Zvláště v případě labilnějších žen a dívek bıvá atmosféra velkıch zápasů hlavní příčinou jejich náhlıch vıpadků, kvůli nimž leckdy ještě prohrají téměř vyhranı zápas.

Takové podniky by tedy poskytly zajímavı materiál pro studium sportovní psychiky. A vısledky by třeba měly v kolonce šampionů a šampionek jiná jména.