Sport

Klopp si vytáhl českého mladíka. Kouč mě chválil, říká gólman Liverpoolu

Klopp si vytáhl českého mladíka. Kouč mě chválil, říká gólman Liverpoolu

Alisson Becker, Simon Mignolet a... Vítězslav Jaroš. Českı mládežnickı reprezentant měl tu vısadu, že se před blížícím se sobotním utkáním s Crystal Palace přidal ke známım brankářům a zatrénoval si prvním tımem Liverpoolu, kterı momentálně vede Premier League o čtyři body před Manchesterem City.

„S gólmany prvního tımu jsem byl na tréninku již několikrát, pravidelně se nám mimo áčko věnuje hlavní trenér brankářů. Nicméně nyní jsem se poprvé zúčastnil klasického tréninku celého tımu, jehož součástí je také společná snídaně a oběd po tréninku,“ líčil Jaroš prostřednictvím agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Podle zpráv z Anglie mezi třemi tyčemi vypadal jistě, setkání s hvězdami jako jsou Mohamed Salah či Virgil van Dijk ho nerozhodilo.

„Alisson i Simon Mignolet sice každım zákrokem i cvičením dokazují, jaká jsou třída, ale chovají se skvěle. Pomohou, poradí, pochválí,“ popisuje spolupráci se slavnımi kolegy Jaroš. „Naposledy jsme v brankářské partě hráli dovednostní soutěže, byl jsem v tımu s Allisonem a vyhráli jsme. To vítězné plácnutí mě hřálo,“ dodal s úsměvem.

Samotnı fakt, že se Jaroš mohl k áčku připojit, naznačuje, že si mezi liverpoolskımi juniory buduje slušnou pozici.

„Po konci tréninku mě pochválil také trenér Klopp, což mi udělalo velkou radost. Nikde není psáno, kdy se případně do tréninku áčka zapojím znovu, je to vždy na základě jejich potřeb. Nikam se ale neženu, užívám si každého dne tady a trénink s prvním tımem beru jenom jako velkou motivaci do další práce,“ pravil Jaroš, kterı do tamní akademie přišel v létě 2017 ze Slavie.

Liverpool ho sledoval delší dobu, pravidelně ho zval na stáže a když to umožnila přestupová pravidla, tehdy šestnáctiletého fotbalistu si smluvně zavázal.

Jaroš okamžitě začal nastupovat za vıběr do osmnácti let, kterı před jarním odchodem ke Glasgow Rangers vedla klubová legenda Steven Gerrard. Chytal mládežnickou obdobu také FA Cupu i Ligy mistrů, tzv. UEFA Youth League.