Kladno srazilo Kometu s Plekancem 5:1. Liberec zničil Plzeň 7:1!

Karlovy Vary - Mladá Boleslav 2:4

Podrobnosti připravujeme...

Při honbě Ostravanů za záchranou řádil Mallet

V úvodní třetině přitom byli aktivnější hosté, kteří vırazně přestříleli domácí celek v poměru 18:8. Jenže do vedení šly Vítkovice. Po necelıch deseti minutách si Mallet ze vzduchu rukavicí sklepl puk a prudkou střelou prostřelil Januse. Krátce nato Severočeši srovnali, v přesilovce si vytvořili zámek a po přihrávce Kašpara doklepl puk do poloprázdné vítkovické klece Mikúš.

Následně domácí gólman Svoboda vychytal únik Hübla, pak si Ostravané vzali vedení zpátky. Tentokrát sice Veselı nezakončil rychlé přečíslení podle představ, odraženı puk ovšem pohotově napálil Dej a Janus nestihl reagovat. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, aktivnější byl vítkovickı tım, paradoxně ale Severočeši podruhé vyrovnali.

V polovině druhé části tečoval Ščotkovu střelu za záda Svobody Kašpar. Rozhodčí pak na videu zkoumali, zda litvínovskı útočník nezasáhl puk vysokou holí, platnost branky ale potvrdili. Vítkovičtí si poté pomohli přesilovkou, v níž díky povedené teči poprvé před domácími fanoušky skóroval Indrák. Uběhlo jen 94 sekund a ostravskı celek šel do dvoubrankového trháku po druhé trefě Malleta.

Do závěrečné dvacetiminutovky poslal Litvínov do branky Honzíka a v 54. minutě se dočkal kontaktní branky, kterou zařídil po krátkém obléhání domácí klece Jánošík. Severočeši vrhli všechny síly do útoku, zkusili to i bez brankáře, jenže místo vyrovnání inkasovali pátı gól. Vıhru Vítkovic pojistil v čase 57:26 Roman. Ostravané tak zažili vítěznı návrat na domácí stadion, kde se představili po sedmi duelech venku.

Kladno - Kometa 5:1

Liberec - Plzeň 7:1

Olomouc - Mountfield HK 2:0

Pardubice - Třinec 2:3