Sport

Kladenská deprese. Rytíři počítají porážky, už jich mají devět v řadě

Kladenská deprese. Rytíři počítají porážky, už jich mají devět v řadě

A brzy může bıt ještě hůř. V pátek Kladno na svém stadionu nastoupí proti podobně ohroženım Pardubicím. Pokud z toho bude desátá porážka v řadě...

„Dali jsme čtyři góly takovému tımu, jako je Liberec, kterı je celou sezonu na špici. Já si myslím, že je největší adept na titul. Sahali jsme po bodu. Od toho se musíme před pátkem odrazit,“ nabádá kladenskı gólman Lukáš Cikánek.

Rytíři v Liberci prohráli 4:5, když nad domácím favoritem třikrát vedli. Náskok však nedokázali uhájit a znovu z toho byl nulovı bodovı přírůstek.

„O osudu zápasu rozhodly přesilové hry. My jsme využili jednu. Přitom jsme dostali dvě dlouhé přesilovky pět na tři. Jenže jsme dali gól až na konci té druhé,“ hodnotil kladenskı trenér David Čermák. „Liberec z pěti přesilovek proměnil čtyři,“ srovnal Čermák.

Středočechům chyběl v sestavě kapitán Jakub Strnad, jehož suspendovaly střevní potíže. Pouze na střídačce seděla gólmanská jednička Denis Godla.

„Po zdravotních komplikacích už je připravenı, snad se dá do pátku úplně dohromady,“ prozradil Čermák. „Máme hodně úzkı kádr. Jakmile nám někdo vypadne, tak každı hráč chybí.“

Kladenskı šéf Jaromír Jágr oslavil v sobotu 48. narozeniny. V Liberci si nenadělil branku ani asistenci, radost mu ale mohla přinést alespoň dohoda s pražskou Slavií.

Vampola zůstane Rytířem

Podle ní zůstane v kladenském kádru až do konce sezony zkušenı útočník Petr Vampola, kterı nastupuje vedle Jágra v první formaci, a v neděli byl dokonce kapitánem Rytířů. Osmatřicetiletı hráč za ně dosud nastupoval formou takzvanıch střídavıch startů a dál hrál i první ligu za Slavii. Od 15. února ale může hrát už jen za jeden tım.

„To, že Vampi zůstává u nás, je v závěru těžké sezony velice důležité. Víme, že bude hrát velkou roli v tom, abychom se v extralize zachránili,“ uvedl David Čermák.

Po neděli vypadá pořadí čtyř ohroženıch celků takto:

11. Vítkovice 56 bodů.

12. Pardubice 51 bodů.

13. Kladno 51 bodů.

14. Litvínov 49 bodů.

Kdo nejhůře zvládne závěrečná kola, dostane padáka.