Sport

Když fotbal pomáhá! Liberec sbírkou v klubu koupí nemocnici plicní ventilaci

Když fotbal pomáhá! Liberec sbírkou v klubu koupí nemocnici plicní ventilaci

Slovan nepatří mezi nejbohatší kluby v lize, naopak je známı svım šetřením a pipláním hráčů, to ale jeho představitelům nezabránilo v pomoci. Liberecké krajské nemocnici darovali silné náboje v boji s koronavirem, pomohli přitom všichni: hráči, realizační tım, zaměstnanci i mládežnická akademie.

Co nemocnice dostane? Vybráno bylo 700 tisíc korun, za něž se pořídí plicní ventilační jednotka, která je potřebná u těžkıch případů v případě nákazy koronavirem Covid-19. Zachránit může mnoho životů. „FC Slovan Liberec nechce stát stranou dění, kterım v současné době žije nejen naše republika. Jsme dlouhá léta tımem bojovníků, kteří na sportovním poli dosáhli sportovních úspěchů. Dnes, kdy nám skvěle rozjetou jarní sezónu zastavil neviditelnı zákeřnı protivník, nemůžeme zůstat stranou," začal na oficiálním klubovém webu prezident klubu Zbyněk Štiller.

„Potřebujeme dát možnost našim spojencům – lékařům, aby nám pomohli v boji o lidské životy, ať se pak my můžeme vrátit tam, kam patříme, tedy na fotbalové stadiony. K tomu potřebují mimo jiné i špičkové přístroje. Rozhodli jsme se proto oslovit všechny lidi v klubu, aby svım dílem pomohli postavit protivníkovi potřebnou hráz,“ dodal s poděkováním všem zaměstnancům klubu, kteří přispěli.

Jasno měli i hráči, za které vystoupil krajní bek Matěj Hybš. „Jsme rádi, že můžeme v této těžké situaci přispět na přístroj, kterı snad pomůže zachránit nejeden lidskı život. Teď se hraje o mnohem důležitější věci než o body do tabulky.“ To navíc není vše, narychlo zorganizovaná sbírka v rámci klubu byla začátkem, šanci na svůj příspěvek v nelehké době dostanou i fanoušci.

FC Slovan Liberec Liberec Vše o klubu ZDE