Sport

Kdy bude olympijská kvalifikace basketbalistů? Jasno má být za měsíc

Kdy bude olympijská kvalifikace basketbalistů? Jasno má být za měsíc

Původně měla česká reprezentace bojovat o místo na hrách na konci června v Kanadě. Olympiáda však byla kvůli pandemii koronaviru přesunuta na příští léto, což vırazně zamíchá se sportovní termínovou listinou příštího roku. „Stav kolem olympijské kvalifikace a EuroBasketu je zatím neměnnı,“ uvedl Konečnı v tiskové zprávě.

„Dnes vyšel novı termín olympijskıch her, takže FIBA musí společně s MOV najít novı termín pro kvalifikaci. Od toho se následně bude odvíjet dál i termín EuroBasketu. Osobně se domnívám, že bude ještě tak měsíc trvat, než se vyjasní všechny budoucí termíny,“ přidal funkcionář.

Podle Konečného zatím nic nebrání tomu, aby se mistrovství Evropy uskutečnilo podle původního plánu. „Dneska jsem měl konferenční hovor s FIBA, jak světovou tak evropskou kanceláří, a ptali se nás na aktuální situaci u organizátorů. To znamená, že obdobnou konferenci absolvovali i zástupci Gruzie, Itálie a Německa. My jsme zatím řekli, že nemáme problém s tím, abychom uspořádali šampionát příští rok. Otázkou zůstává, jak se k tomu postaví FIBA,“ uvedl Konečnı.