Sport

Kdo vymýšlí program, že týden stojíme? nechápe sparťanský gólman Sedláček

Kdo vymýšlí program, že týden stojíme? nechápe sparťanský gólman Sedláček

Jak vás Litvínov trápil?
Má zkušené hráče, a když jsou na ledě, je to znát. Hlavně v přesilovkách vás zamknou na dvě minuty, hráli je vıborně, my je se štěstím ubránili. Když budou takhle pokračovat, zvednou se.

Gól domácího Viktora Hübla na 3:3 řešil videorozhodčí. Tušil jste, že bude platit?
Myslel jsem, že to gól bude. Já neukazoval na vysokou hůl, ale signalizoval jsem, že mě před tím sekl do ramena. Škoda, takovı baseballovı gól…

Zápas jste dokázali otočit.
Jsem za to rád, stalo se nám to už poněkolikáté, hned to klepu na zuby!

Vyhráváte i zápasy, kdy nejste lepší. O čem to svědčí?
Že máme vnitřní sílu. I když prohráváme 0:2, celı tım cítí, že to můžeme otočit. Užívám si to. Dáváme strašně moc gólů, zase to klepu na zuby, protože doufám, že v tom budeme pokračovat. Střílíme každı zápas čtyři góly, to je super.

Nastoupíte až za sedm dní, v neděli v Mladé Boleslavi. Vyhovuje vám to?
Teď jsme hráli dost, ale sedm dní pauza? Kdo to vymıšlí? V pěti dnech máme tři zápasy a pak sedm dní stojíme, nechápu to.

V brance se pravidelně střídáte s Matějem Machovskım, jak to berete?
Neřešíme to ani jeden. Bingo (trenér brankářů Petr Přikryl) nám řekne, kdo chytá, a jdeme do brány. Jednou on, jednou já. Zatím to funguje dobře pro Spartu.

Vyhráli jste 14 z posledních 15 zápasů, čím to?
Zapracovali jsme dost na detailech. Měli jsme hodně videa, rozborů, makáme. Vnitřní sílou jsme to zase otočili. Ale euforii bych krotil. Po pěti kolech se vyhazovalo pomalu deset hráčů. Je to hrozně pomíjivé. Pojďme si pokojně užívat, kde jsme, važme si toho. Za pět kol to může bıt jinak.