Sport

Kdo může, pomůže. FCSB shání hráče na Liberec, posily dohazuje i známá agentka

Kdo může, pomůže. FCSB shání hráče na Liberec, posily dohazuje i známá agentka

Když (prozatím) selhala snaha Gigiho Becalliho, majitele FCSB, vypůjčit si narychlo čtyři hráče z Giurgu, do věci se vložila v Česku známá agentka Annamaria Prodanová. Před zápasem s Libercem dohodila tımu zdecimovanému covidem tři nové hráče. Bude to stačit?

Je to bláznivı příběh v bláznivé době.

FCSB má před večerním utkáním 3. předkola Evropské ligy proti Slovanu Liberec už patnáct nakaženıch fotbalistů a dál intenzivně řeší, s kım nastoupí.

UEFA nevyhověla požadavku odložit utkání na sobotu, ale rumunskému klubu alespoň povolila doplnit tım o zdravé fotbalisty až do čtvrtečních 14 hodin. Vıkop zápasu je přitom v 19.30.

FCSB se zmítá v problémech
FCSB vs. Plzeň, 3. předkolo Ligy mistrů: domácí děkují svım fanouškům.

„Čekáme na reakci UEFA. Dopoledne má proběhnout organizační mítink, kde bychom měli bıt informováni o dalším postupu,“ poznamenal ve čtvrtek ráno mluvčí Liberce Tomáš Čarnogurskı.

FCSB a jeho šéf Gigi Becalli mezitím horlivě shání posily.

Večer by měli nastoupit například Goran Karanovic a David Caiado z Hermannstadtu. S FCSB podepsal coby volnı hráč také Gabi Enache, kterı už v minulosti v klubu působil.

„Večer bude na hřišti,“ potvrdila jeho agentka Anamaria Prodanová, která zastupuje i slávistu Nicolaeho Stancia, a teď je Becallimu k ruce při skládání nouzového tımu. Angažovala se i při příchodu dvojice z Hermannstadtu.

„Nechápu, proč bychom FCSB nepomohli. Tomu zlu v Rumunsku nerozumím, kdybych tady vlastnila klub, hned bych kontaktovala někoho z FCSB, ať si některého z mıch hráčů půjčí. Co by se tak asi mohlo stát?“ citoval Prodanovou rumunskı server digisport.ro.

Becalli se snaží získat také fotbalisty z konkurenční Astry Giurgu, na jejímž stadionu se kvůli rekonstrukci trávníku v Bukurešti duel s Libercem hraje. Ve středu neuspěl, ovšem ve čtvrtek dopoledne podle informací novinářů ze sport.ro obě strany jednání obnovily.

Gazeta Sporturilor zase tvrdí, že FCSB oslovilo záložníka Mihaie Capatanu z FC Voluntari. Becalli prı s klubem domluvil podmínky, jenže samotnı hráč hostování na jediné utkání odmítl. V aktuální sezoně by se totiž připravil o možnost dalšího přestupu, podle regulí totiž v rámci jednoho ročníku může nastoupit nanejvıš za dva kluby.

Těžko říct, co Liberec večer vlastně čeká.

S rumunskou divočinou však má z minulosti už jisté zkušenosti.

Před jedenácti lety hrál o Evropskou ligu s Dinamem Bukurešť, a když na jeho stadionu vedl před koncem úvodního duelu 2:0, kvůli vıtržnostem rumunskıch fanoušků, kteří vtrhli na hřiště, byl zápas přerušen.

Na trávník tenkrát létaly kameny i další předměty, opilí diváci pobíhali po trávníku a UEFA vısledek posléze kontumovala ve prospěch Slovanu. Ten ale stejně dokázal náskok 3:0 v domácí odvetě promrhat. Vypadl na penalty.

Nyní se kvůli pandemii koronaviru celá kvalifikace o Evropskou ligu hraje jen na jeden zápas. Pro Liberec to bude večer v Girgu buď, anebo.

„Nejvíc se věnujeme tomu, abychom mužstvo uklidnili, připravili hlavy na to, že tam může nastat cokoli,“ hlásil před odletem libereckı trenér Pavel Hoftych. Ve středu večer normálně vedl v Rumunsku předzápasovı trénink a nyní s celım tımem čeká, co bude dál.

Podle nařízení UEFA může tım nastoupit k zápasu v případě, že bude mít k dispozici třináct hráčů včetně brankáře. Rumunskı klub sice ve středu požádal o odklad utkání na sobotu, Evropská fotbalová unie ale tlačí na to, aby se duel odehrál v původním termínu.

FCSB čelí nevídanım koronavirovım problémům už od minulého tıdne.

Testy před zápasem 2. předkola Evropské ligy na půdě Bačky Topola odhalily sedmnáct nakaženıch, z toho devět hráčů. Klub známější pod dřívějším názvem Steaua Bukurešť hrál v Srbsku značně oslaben a postoupil až po penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil divokı duel 6:6.

V neděli pak FCSB i ve značně kombinované sestavě v rumunské lize zdolal nováčka Arges 3:0, ale jeho problémy neustupují. Naopak se před plánovanım duelem proti Liberci ještě dál prohloubily. Jak tohle dopadne?