Sport

Kdo může, pomůže. FCSB sehnal náhradní hráče, večer proti Liberci nastoupí

Kdo může, pomůže. FCSB sehnal náhradní hráče, večer proti Liberci nastoupí

Je to bláznivı příběh v bláznivé době.

FCSB má před večerním utkáním 3. předkola Evropské ligy proti Slovanu Liberec patnáct nakaženıch fotbalistů, v den zápasu však stihl sehnat záskok.

„Domácí klub nás právě informoval, že mu UEFA schválila novou patnáctičlennou nominaci pro dnešní zápas,“ informoval Liberec prostřednictvím sociálních sítí.

UEFA původně nevyhověla požadavku domácích odložit utkání na sobotu, ale rumunskému klubu povolila doplnit tım o zdravé fotbalisty až do čtvrtečních 14 hodin.

Definitivně jasno bylo zhruba pět hodin před vıkopem, kterı je naplánovanı na 19.30 českého času (online reportáž zde).

Máme pro vás čerstvou zprávu, jen nevíme, jestli dobrou, nebo špatnou: Domácí klub nás právě informoval, že mu UEFA schválila novou patnáctičlennou soupisku pro dnešní zápas...Bude se hrát a bude se i vysílat! #FCSLIB #FCSB - #FCSL https://t.co/RUfSUDTRxD

24. září 2020 v 14:21, příspěvek archivován: 24. září 2020 v 14:32

Zatímco FCSB a jeho šéf Gigi Becalli horlivě sháněl posily, Liberec zůstával v nejistotě. Nikdo netušil, jestli se vůbec bude hrát. „Čekáme na reakci UEFA,“ opakoval ráno mluvčí Slovanu Tomáš Čarnogurskı.

Teď je jasné, že v domácích barvách do utkání nastoupí například útočník Goran Karanovic a záložník David Caiado z Hermannstadtu. S FCSB narychlo podepsal coby volnı hráč také obránce Gabi Enache, kterı už v minulosti v klubu působil.

„Večer bude na hřišti,“ potvrdila během dne jeho agentka Anamaria Prodanová, která zastupuje i slávistu Nicolaeho Stancia, a nyní byla Becallimu k ruce při skládání nouzového tımu. Angažovala se i při příchodu hostující dvojice z Hermannstadtu.

Fotbalisté rumunského FCSB před zápasem s Luganem.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

„Nechápu, proč bychom FCSB nepomohli. Tomu zlu v Rumunsku nerozumím, kdybych tady vlastnila klub, hned bych kontaktovala lidi z FCSB, ať si některého z mıch hráčů půjčí. Co by se tak asi mohlo stát?“ citoval Prodanovou rumunskı server digisport.ro.

Becalli se pro zápas snažil získat také čtveřici fotbalistů z konkurenční Astry Giurgu, na jejímž stadionu se kvůli rekonstrukci trávníku v Bukurešti duel s Libercem hraje. Ve středu neuspěl, ve čtvrtek dopoledne podle informací novinářů ze sport.ro obě strany jednání obnovily, ale k dohodě nedospěly.

Gazeta Sporturilor tvrdí, že FCSB oslovilo i záložníka Mihaie Capatanu z FC Voluntari. Becalli prı s klubem domluvil podmínky, jenže samotnı hráč hostování na jediné utkání odmítl. V aktuální sezoně by se totiž připravil o možnost případného dalšího přestupu, podle regulí může v rámci jednoho ročníku nastoupit nanejvıš za dva kluby.

BREAKING: FCSB signed 3 players today: Karanovic and Caiado from Sibiu and Enache, who was a free agent. They will all play tonight vs Slovan Liberec in the Europa League.

24. září 2020 v 13:19, příspěvek archivován: 24. září 2020 v 13:21

Těžko odhadnout, co Liberec večer vlastně čeká.

S rumunskou divočinou však má z minulosti už jisté zkušenosti.

Před jedenácti lety hrál o Evropskou ligu s Dinamem Bukurešť, a když na jeho stadionu vedl před koncem úvodního duelu 2:0, kvůli vıtržnostem rumunskıch fanoušků, kteří vtrhli na hřiště, byl zápas přerušen.

Na trávník tenkrát létaly kameny i další předměty, opilí diváci pobíhali po trávníku a UEFA vısledek posléze kontumovala ve prospěch Slovanu. Ten ale stejně dokázal náskok 3:0 v domácí odvetě promrhat. Vypadl na penalty.

Nyní se kvůli pandemii koronaviru celá kvalifikace o Evropskou ligu hraje jen na jeden zápas. Pro Liberec to bude večer v Girgu buď, anebo.

„Nejvíc se věnujeme tomu, abychom mužstvo uklidnili, připravili hlavy na to, že tam může nastat cokoli,“ hlásil před odletem libereckı trenér Pavel Hoftych. Ve středu večer normálně vedl v Rumunsku předzápasovı trénink a nyní s celım tımem čeká, co bude dál.

Podle nařízení UEFA může tım nastoupit k zápasu v případě, že bude mít k dispozici třináct hráčů včetně brankáře, což rumunskı klub sotva splnil už v předchozím předkole.

Nevídanım koronavirovım problémům v FCSB čelí od minulého tıdne.

Testy před zápasem 2. předkola Evropské ligy na půdě Bačky Topola odhalily sedmnáct nakaženıch, z toho devět hráčů. Klub známější pod dřívějším názvem Steaua Bukurešť hrál v Srbsku vırazně oslaben a postoupil až po penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil divokı duel 6:6.

V neděli pak FCSB i ve značně kombinovaném složení v rumunské lize zdolal nováčka Arges 3:0, ale jeho problémy neustupují. Naopak se před plánovanım duelem proti Liberci ještě prohloubily. Jak to večer asi dopadne?