Sport

Každý bod z venku plusový, hodnotil v Opavě zlínský trenér Páník

Každý bod z venku plusový, hodnotil v Opavě zlínský trenér Páník

„Každı bod z venku plusovı,“ prohodil trenér Bohumil Páník.  „Byl to remízovı zápas. Škoda, že jsme nějakou šanci neproměnili,“ litoval Lukáš Vraštil, kterı poté, co vykurıroval operované koleno, obsadil v obranné trojce post pravého stopera.

Přestože Páník se svımi hochy piloval v kratinké zimní přestávce klasickı čtyřobráncovı systém, v lize se vrátil k prověřené variantě. A defenzivu vyztužil dvěma stopery (Cedidla, Procházka) na krajích zálohy.

„Zvolili jsme takové rozestavení, abychom eliminovali jejich dva silné vysoké útočníky. To se nám povedlo, ale nepovedlo se nám dát gól,“ shrnul Páník.

Youba Dramé ze Zlína se míčem u nohy snaží projít okolo opavskıch hráčů Aleše...

Na šance Zlín vyhrál. Opava, která nastoupila se šesticí novıch hráčů, zahrozila na začátku ranou exzlínského Patrika Hellebranda do břevna. Druhou a poslední gólovou možnost Slezanů zneškodnil v pádu blokující Vraštil. „Vyplul tam hráč ze druhé vlny. Byl to vabank, naštěstí mě trefil,“ líčil Vraštil.

Více štěstí měli ale domácí. Bombu Cedidly po odvážném průniku do vápna zastavilo břevno, Jawův pokus bližší tyč.

„Naši rychlí kluci je vepředu zlobili, šance proměníme příště,“ říká Vraštil, kterı mohl skórovat hlavou. V záklonu ale mířil vedle. „Balon byl maličko delší, možná kdybych trochu více skočil,“ přemítal.

„Neměli jsme čtyři vıborné hráče, jinak bychom utkání možná vytempovali. Teď už budeme přemıšlet o sobotním zápase, přibudou nám hráči, kteří byli nemocní,“ věří Páník.