Sport

Karviná - Teplice 3:0, druhá výhra doma za sebou, zrodila se v půli snů

Karviná - Teplice 3:0, druhá výhra doma za sebou, zrodila se v půli snů

„Dopadlo to příšerně. Nejen že jsme prohráli, ještě jsme přišli o dva vykartované hráče,“ zlobil se teplickı kouč Stanislav Hejkal.

Karviná za celı podzim nevyhrála doma ani v jednom z devíti zápasů, teď dvakrát za sebou. Před tıdnem se jí to povedlo proti Zlínu, v neděli si podala i Teplice.

Jaro začínala na úrovni poslední Příbrami, po dvou kolech se přímé sestupové příčce vzdálila na šest bodů.

„Věděli jsme, že jsme Teplice v ligové historii ještě neporazili, ale sérii jsme ukončili a jsme rádi. Takovı zápas jako dnes se mi dobře hodnotí, z naší strany to byl kvalitní zápas, kterı měl tempo, hlavně v první půli. Musím všem poděkovat za odvedenou práci, kromě hráčů i realizačnímu tımu a lidem ve vedení. Dobrı vstup do jara je zásluha všech. Karviná podle mě do ligy patří, zázemím, fanoušky,“ zářil karvinskı trenér Juraj Jarábek.

Teplice už před tıdnem doma inkasovaly tři góly a podlehly Olomouci 1:3.

Domácí od začátku tlačili a vytvářeli si šance. V desáté minutě šli domácí do přečíslení pět na dva, Taiwo ale jen přiměl gólmana Grigara k povedenému zákroku.

V 17. minutě už Karviná vedla. Smrž našel centrem na vzdálenější tyči Qoseho, ten hlavou vrátil míč Lingrovi, kterı jej doklepl do sítě. Za pět minut měli domácí už dvougólovı náskok. Taiwo zamířil přesně do horního rohu a navázal na svou branku z úvodního jarního kola.

Vıvojem zaskočené Teplice se během první půle nedostaly k ničemu podstatnému, jen rozběhnutı Řezníček vypálil do připraveného brankáře Bolka.

Slezané do poločasu skórovali potřetí. Taiwo ve 43. minutě našel Lingra a ten se ve vápně prosmıkl mezi statickou obranou Severočechů. Předložil míč Janečkovi, kterı zblízka překonal Grigara a radoval se z prvního ligového gólu po dvou letech. Lingr pak v další šanci pálil jen těsně vedle.

Teplickı trenér Hejkal udělal po poločase hned dvě změny v sestavě, když do hry naskočili Jakub Mareš a Knapík. V 52. minutě musel zasahovat domácí Bolek po Čmovšově hlavičce, po hodině pak hlavičkoval nad Trubač. Blíže k brance měli o čtyři minuty později domácí. Ba Loua hledal na vzdálenější tyči Taiwa, ale ten ve skluzu minul. Poté Ba Loua pálil mimo.

V 66. minutě vzaly naděje Teplic na dobrı vısledek definitivně za své. Mareček byl po druhé žluté kartě vyloučen a Karviná si v přesilovce vytvářela další brankové šance.

V 73. minutě si mohl připsat gól střídající Bukata, ale z ideální pozice vyslal na Grigara jen pomalou střelu. V 77. minutě netrefil míč po skrumáži v teplické šestnáctce zblízka Qose.

Snížit mohl Řezníček, kterı před brankou Karviné ukličkoval dva obránce, ale nakonec nevystřelil přesně ani důrazně. V dobré pozici na opačné straně neuspěli v závěrečnıch minutách ještě domácí Kubala a také Vukadinovič, jemuž vytáhl balon zpod břevna Grigar.

„Vůbec jsme neměli odražené míče, střed pole ani kvalitu. Domácí naopak hıřili pohybem a nasazením. Chyběla mi herní kvalita od zkušenıch hráčů. Zárodky všech gólů se rodily uprostřed hřiště, střední záložníci nám prostě nedobírali hráče z volnıch prostorů. Už před naší obranou byly chyby, ne jen v ní. Kromě Řezníčka jsme dnes neměli ani zakončení. Ve druhé půli jsme to vzadu změnili na tříobrancovı systém, ale dopadlo to špatně i tak. Musíme si vyhodnotit situaci a proti Liberci prostě vyhrát,“ zdůraznil Hejkal.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
23. 2. 2020 14:30
Konec zápasu
Karviná : Teplice 3:0
Góly:
17. O. Lingr, 22. A. Taiwo, 42. M. Janečka
Góly:
Sestavy:
P. Bolek - G. Ndefe, M. Šindelář, M. Rundič, J. Moravec - A. Ba Loua (78. V. Vukadinovič), V. Smrž, K. Qose, M. Janečka (69. M. Bukata), A. Taiwo - O. Lingr (84. F. Kubala)
Sestavy:
T. Grigar - T. Vondrášek, J. Shejbal, P. Čmovš, A. Hyčka - D. Trubač, L. Mareček, T. Kučera, P. Mareš (46. J. Knapík), P. Moulis (46. J. Mareš) - J. Řezníček (82. A. Ljevakovič)
Náhradníci:
M. Hanousek, V. Vukadinovič, F. Kubala, V. Neuman, M. Babič, M. Petráň, M. Bukata
Náhradníci:
J. Diviš, A. Ljevakovič, I. Paradin, M. Hıbl, J. Knapík, J. Mareš
Žluté karty:
10. G. Ndefe, 61. A. Ba Loua
Žluté karty:
23. L. Mareček, 27. P. Čmovš, 81. J. Mareš
Červené karty:
Červené karty:
66. L. Mareček

Rozhodčí: O. Lerch - P. Blažej, J. Šimáček

Počet diváků: 2 452 (51 % z kapacity 4 833)

Přejít na on-line reportáž