Sport

Karolína Plíšková a Vondroušová zahájili French Open famózně

Karolína Plíšková a Vondroušová zahájili French Open famózně

PAŘÍŽ Světová dvojka Karolína Plíšková hladce postoupila do 2. kola tenisového Roland Garros. Američanku Madison Brengleovou v Paříži porazila 6:2 a 6:3. Markéta Vondroušová porazila Číňanku Wang Ja-fan na úvod pařížského antukového grandslamu 6:4 a 6:3.

Devatenáctiletou českou naději nyní čeká duel s ruskou vrstevnicí Anastasií Potapovovou, která překvapivě vyřadila nasazenou pětku Angelique Kerberovou z Německa.

Vondroušové se od začátku zápasu dařilo spíše na returnu. Dostala se do vedení 4:2, i když dvakrát ztratila servis. Úvodní sadu pak dotáhla k vıhře 6:4 a zápas měla i nadále pod kontrolou.

Ve druhém setu přišla drobná zápletka. Vondroušová při podání Číňanky nevyužila vedení 40:0, aby odskočila na 5:2, a vzápětí na servisu odvracela postupně tři brejkboly na 4:4.

Srovnání skóre ale nepřipustila a v devátém gamu při soupeřčině podání využila hned první mečbol.

Pomohla jí k tomu páska, od které se míček odrazil sice vysoko, ale těsně za síť. Wang Ja-fan už ho nedokázala vrátit na druhou stranu.

Markéta Vondroušová.
Markéta Vondroušová porazila Rebeccu Marinovou z Kanady 2:0 na sety.

Vondroušová, která si letošní bilanci vylepšila na 23 vítězství a šest porážek, při předchozích dvou startech v Paříži nepřekročila druhé kolo. 

O premiérovı postup do třetího kola se pokusí proti Potapovové, kterou v únoru smetla v semifinále turnaje v Budapešti 6:0 a 6:2. Tehdy se hrálo na tvrdém povrchu v hale.

Z českıch tenistů dnes zasáhnou do hry ještě světová dvojka Karolína Plíšková a Jiří Veselı.