Sport

Kapitán nymburských basketbalistů Pumprla dostal výpověď

Kapitán nymburských basketbalistů Pumprla dostal výpověď

„Pavlovi teď samozřejmě nic nebrání v tom, aby jednal i s jinımi tımy, pokud bude chtít. My si jeho odvedené práce pro Nymburk velmi vážíme, ale v současné situaci musíme pozorně skládat novı tım a při tom zohlednit spoustu věcí,“ uvedl sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovskı v tiskové zprávě.

Kvůli dopadům pandemie koronaviru si finančně pohorší i trenér Nymburka Oren Amiel, kterı prodloužil s klubem smlouvu na další rok.

„Vzhledem k tomu, že jsme se s trenérem Amielem domluvili na další spolupráci až v minulıch dnech, je skládání tımu teprve v začátcích. A situaci kolem Pavla Pumprly jsme museli řešit do konce června. Proto jsme se rozhodli smlouvu vypovědět a začít s čistım štítem. Musíme zohlednit jak ekonomické, tak sportovní faktory. Nevylučujeme, že Pavlovi nabídneme novou smlouvu, ale toto rozhodnutí jsme nechtěli udělat unáhleně a pod tlakem do konce června,“ prohlásil Sokolovskı.

Nymburskı kapitán Pavel Pumprla si vytírá pot z očí během zápasu s Nižnım Novgorodem.
Nymburskı Pavel Pumprla střílí na brněnskı koš.
Nymburskı kapitán Pavel Pumprla nastupuje před zápasem s Tenerife.
Pavel Pumprla (vlevo) z Nymburka utekl Raheemu Applebymu z USK Praha.
Martin Peterka (vlevo) a Pavel Pumprla z Nymburka se radují.
26 fotografií

Pumprla odehrál za Nymburk sedm sezon a s 370 zápasy mu patří šesté místo v klubové historii. S 2822 body je devátı. V letech 2012 až 2016 působil ve Španělsku a Belgii. Na domácích palubovkách hrál také za Opavu a Prostějov.

Smlouvu Nymburk podepsal s patnáctiletım odchovancem Martinem Studnickım. Talentovanı hráč vysokı 204 centimetrů bude s A tımem částečně trénovat, hrát zatím bude dál v mládežnickıch kategoriích.