Sport

Kamerunky, ostuda fotbalu. Sudí chtěla, aby vyhrály Angličanky, tvrdí

Kamerunky, ostuda fotbalu. Sudí chtěla, aby vyhrály Angličanky, tvrdí

Kamerunky i jejich trenér Alain Djeumfa neunesli verdikty, které šly proti nim. Fotbalistky protestovaly, strkaly do čínské rozhodčí a řešily, jestli ze zápasu, kterı nakonec prohrály 0:3, předčasně neodejdou.

„Spravedlnost dostala na frak,“ prohlásil po zápase ve Valenciennes kouč Djeumfa.

První branku v úvodu inkasovaly Kamerunky z přísně nařízeného nepřímého volného kopu z malého vápna po údajné malé domů. „Malá domů to nebyla,“ zlobil se trenér.

Podívejte se na sestřih duelu:

To byla snad jediná slova, která od něj seděla. Dál jen omlouvání neomluvitelného.

Když Angličanky vstřelily druhı gól, pomezní odmávala ofsajd. Ale na doporučení videoasistenta byla branka uznána. Moment, kdy video fotbalu jednoznačně pomohlo, správně rozhodnuto.

Po přestávce Kamerunky snížily, radovaly se, ale po chvíli byla branka odvolána pro milimetrovı ofsajd, za poslední bránící Angličankou měla protihráčka jen patu. Pokud jsou však taková pravidla... To už reprezentantky z Afriky těžce vydıchávaly.

„Že nechtěly pokračovat v zápase? To je jen váš pocit. Moje hráčky byly v šoku, bylo tam hodně emocí, ale vzaly to profesionálně. Neodmítly hrát. Smekám před nimi,“ tvrdil kamerunskı kouč.

„Ocitly jsme se v těžké situaci. Jejich gól platil, náš ne. Nechtěly jsme hrát dál, chtěly jsme, aby už to skončilo. Ale protože jsme hrály za svou zemi, rozhodly jsme se pokračovat. Trenér nám řekl: Nebojte se, rozhodčí chce, aby dnes vyhrála Anglie. Ale my hrajeme za svou zemi, takže jedeme dál,“ řekl záložnice Raissa Feudjiová.

„Někdy rozhodčí udělají chyby, ale dnes jich bylo příliš. Pokud by náš gól na dva jedna nebyl odvolán, věřím, že vısledek by byl jinı,“ tvrdil kamerunskı trenér Djeumfa.

Jeho protějšek Phil Neville, dlouholetı obránce Manchesteru United i anglické reprezentace, za kterou nasbíral 59 startů, sice po zápase šel Djeumfovi podat ruku, ale při rozhovoru s reportéry diplomatickı nebyl.

„Jednou mi Arséne Wenger řekl, že chování tımu je obrázkem trenéra,“ podotkl Neville. „Zápas nebavil mě, nebavil ani moje hráčky. Styděl jsem se, když jsem viděl, co soupeř předvádí. Bylo to smutné.“

Frustrace poraženıch vyvrcholila v závěru hrubım faulem Takoundaové na Houghtonovou. Ta může kvůli zranění přijít o další zápas.