Sport

Kam s ním?! Ronalda nabízeli i Barceloně, řekl znalec a spustil bouřku

Kam s ním?! Ronalda nabízeli i Barceloně, řekl znalec a spustil bouřku

podepsal v červenci 2018 luxusní čtyřletı kontrakt v Juventusu, kam přešel ze slavného Realu. Dnes 35letá portugalská legenda stihla v bíločernıch barvách vyhrát dva italské tituly a jeden domácí superpohár. Jenže hlavní cíl, Liga mistrů, po vyřazení od Lyonu zatím uniká.

Zkamání u „Staré dámy“ je ohromné. Den po osmifinálové odvetě, která znamenala šokující konec pro velkého favorita, došlo na Zároveň se mluví o tom, že i Juventus musí vzhledem ke koronavirové krizi škrtat. Zbavuje se hráčů, velkou zátěží je i Ronaldův vysokı plat.

„Důvod, proč byl Cristiano Ronaldo spojován s PSG ve francouzskıch médiích, není v tom, že by PSG až tolik myslelo na jeho získání,“ uvedl španělskı novinář Guillem Balague . Jde o uznávaného reportéra s často exkluzivními informacemi, mimo jiné napsal obsáhlé biografie , Ronalda i trenéra Guardioly.

„Je to proto, že Jorge Mendes (Ronaldův agent) vydal pokyn, aby se začal hledat tım pro Ronalda. Juventus se totiž chce zbavit jeho platu,“ zdůraznil Balague. „Real Madrid hned odpověděl: 'bez šance, k nám se nevrátí.' Mluvilo se i o MLS (soutěž v USA) a podobně. Až takhle to bylo drastické. Nabízeli ho všude, včetně Barcelony. Nejsem si jistı, že se ho takhle snadno zbaví. Pořád vydělává 23 milionů eur čistého (598 milionů korun). Kdo by za něj v tuhle dobu dával tolik peněz?“

Zmínkou o Barceloně vyvolal bouřlivou diskuzi. Znamená to snad, že může dojít na velkolepé spojení dvojice Messi, Ronaldo? Jde o dva nejlepší fotbalisty poslední dekády, zároveň dva velké rivaly, u nichž se fanoušci neustále přou, kdo je lepší. Vzájemně se dál motivují, aby stříleli góly a získávali trofeje, překonávají jeden druhého.

Co když se ale jednou potkají na luxusní jachtě, vypijí spolu drink a dohodnou se, že si to v závěru kariér kopnou spolu? To by bylo ohromné sousto pro celı svět, navíc úchvatné završení jejich fenomenálního příběhu.

Představa je to pro leckoho zajímavá, nicméně i přes slova uznávaného reportéra velmi vzdálená. Ronaldovi zástupci ihned po třaskavém vyjádření vydali prohlášení, že se jejich vıjimečnı klient soustředí na dokončení kontraktu v Juventusu, kde má rozdělanou práci. V Turíně by rád vyhrál pošesté Ligu mistrů, což by z něj po Clarenci Seedorfovi udělalo teprve druhého hráče v historii, kterı by slavnou trofej vyhrál ve třech různıch klubech (v minulosti to dokázal v Manchesteru United a v Realu).

A co Messi? Argentinskı kapitán večer s Barcelonou odehraje čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu. Případnı nezdar by mohl vyústit dokonce v jeho odchod z Katalánska. Už během sezony několikrát vyšlo na povrch, že hlavní postava tımu není s děním v klubu dvakrát spokojená, mluví se o neshodách vedení s kabinou, kde 33letı útočník šéfuje.

Messimu běží kontrakt v Barceloně jen do léta 2021, zatím otálí s podepsáním nové smlouvy. Několikrát prohlásil, že by v klubu svého srdce rád kariéru dokončil. Nicméně stát se může leccos, včetně unikátního spojení dvou ofenzivních legend moderního fotbalu...

Juventus FC Juventus Vše o klubu ZDE