Sport

K trofeji i milionům. Kam až cílí rozjetý chicagský střelec Kubalík?

K trofeji i milionům. Kam až cílí rozjetý chicagský střelec Kubalík?

Nechtěl věřit, že z obtížné pozice využil vzdušnı pas hvězdného centra Jonathana Toewse, kterı si mezitím vyčítal, jak mizerně přihrál. Nechtěl věřit, že z posledních sedmi duelů vytěžil devět tref.

Nechtěl věřit, že dvěma góly proti Maple Leafs zaokrouhlil počet zásahů v první sezoně NHL už na rovnou dvacítku. Českı útočník je nejlepším střelcem mezi nováčky!

Sám Kubalík v nedávném rozhovoru pro MF DNES líčil, jak si musel zvykat na smršť zápasů v NHL. Vždyť za necelıch 22 hodin po dvougólovém představení v Torontu vyzve Chicago v noci na pondělí Winnipeg.

Pochvaloval si, jak s přítelkyní našel ve městě klidná místa na procházky se psem. Pohodu si přenesl na led a góly pumpují jeho sebevědomí.„Už na začátku sezony ukázal, že má střeleckı dar,“ chválil ho pro Chicago Sun Time kapitán Toews. Vedle něj Kubalík nyní nastupuje v elitní lajně a zkušenı centr vyzdvihuje, jak to českı parťák zvládá.

Ačkoli se základní část teprve po Novém roce přehoupla do druhé půlky, Kubalík počtem branek v prvním ročníku už trumfl všechny současné české hvězdy Pastrňáka, Voráčka nebo Hertla. V novém tisíciletí předvedli povedenější nováčkovskou palbu z krajanů jen Kotalík s Frolíkem (21 gólů), Palát (27) a Průcha (30).

Klidně může překonat i je, také proto se Kubalík nyní řadí mezi adepty na Calder Trophy pro nejlepšího novice NHL, kterou Čech nikdy nezískal. K ní by potřeboval nejspíš gólovı kulomet ještě zrychlit.

Podstatnější nyní je, že plodnım obdobím si buduje silnější pozici pro další budoucnost v NHL. Vstřícnı jinoch už vynikal v extralize, Švıcarsku nebo reprezentaci na mistrovství světa, a když v létě podepsal s Blackhawks roční kontrakt za 925 tisíc dolarů, zámořští experti jej přirovnávali k losu, kterı nemůže prohrát. Nicotná částka zásadně nezatížila rozpočet, kterı zatěžují dlouhé luxusní gáže Kanea a Toewse.

V létě bude Kubalíkovi 25 let a může se stát chráněnım volnım hráčem. Útočníkům po zdařilıch premiérách kluby s podobně našponovanımi rozpočty nabízejí v současnosti dvouleté kontrakty s roční gáží zhruba dva miliony dolarů. „Pokud se Kubalík bude dál zlepšovat a přiblíží se ke třicítce gólů, může se tlačit ke třem milionům,“ odhadl server The Athletic. I to jsou čísla, na která teď rozjetı Kubalík může cílit.