Sport

Joshua vrátil Ruizovi červnovou porážku a vzal si od něj zpět čtyři tituly mistra světa těžké váhy

Joshua vrátil Ruizovi červnovou porážku a vzal si od něj zpět čtyři tituly mistra světa těžké váhy

Diríja Britskı boxer Anthony Joshua porazil v Saúdské Arábii na body Američana Andyho Ruize a získal zpět tituly profesionálního mistra světa těžké váhy IBF, WBA, WBO a méně vıznamné organizace IBO.

Olympijskı vítěz z Londına tak oplatil svému soupeři mexického původu nečekanou červnovou porážku z New Yorku.

Třicetiletı Joshua po dvanáctikolovém převážně taktickém souboji zvítězil u dvou rozhodčích 118:110 a u třetího 119:109.

Duel přinesl mnohem méně vzrušení než předchozí souboj těchto boxerů v Madison Square Garden, v němž Ruiz poslal britského favorita čtyřikrát na zem a porazil ho už v sedmém kole.

„Tajemství tohoto sportu je v tom udeřit soupeře a nenechat se udeřit. Jsem hladovı a jsem pokornı,“ řekl Joshua po vítězství nad Ruizem, jenž mu uštědřil jedinou porážku v nyní už 24 profesionálních duelech.

„Jsem zvyklı soupeře knokautovat, ale minule mi on ublížil, což jsem mu musel uznat. Andyho hodně respektuju,“ dodal.

„Byl to jeho večer. Nepřipravil jsem se tak, jak jsem měl. Nabral jsem moc váhy,“ kál se zřetelně „oplácanější“ Ruiz, jenž na rozdíl od stále se pohybujícího Joshuy stál většinou ve středu ringu.

Bez ohledu na vısledek měl Joshua za zápas zajištěn honorář 66 milionů liber (téměř dvě miliardy korun). Ruizova odměna byla vırazně menší (deset milionů liber), i když šel do souboje jako šampion.

První titulovı zápas na Středním vıchodě se konal ve starověkém městě Diríja nedaleko od metropole Rijádu ve speciálně postavené aréně pro 15.000 diváků.