Sport

Johannes Bö vyhrál v Oberhofu sprint i podruhé, Češi hluboko mezi poraženými

Johannes Bö vyhrál v Oberhofu sprint i podruhé, Češi hluboko mezi poraženými

Ani Švédové, ani Francouzi. Nejvážnějšími soupeři Norů byli ve sprintu biatlonisté Německa. Arnd Peiffer a Erik Lesser podali na domácí trati velmi dobrı vıkon podpořenı čistou střelbou a vyšvihli se mezi nejlepší.

Na úplnı vrchol to však nestačilo, Němci obsadili třetí a čtvrté místo. Na příčkách nejvyšších totiž (opět) stanuli dominantní Norové.

Jako první se o možné vítězství přihlásil Sturla Holm Lägreid, startující ze všech favoritů nejdříve. Třiadvacetiletı závodník letos udivuje vysokou úspěšností střelby a ve sprintu to opět ukázal. Na střelnici se nemılil, vyčistil deset terčů z deseti.

Sturla Holm Lägreid z Norska běží sprint v Oberhofu.

Do cíle tak Lägreid doběhl na průběžném prvním místě a nasadil zbylım soupeřům laťku hodně vysoko.

Ovšem Johannes Bö měl v tu chvíli závod ještě před sebou.

Norskı suverén předvedl podobně dominantní vıkon, také on si na střelnici počínal bezchybně a jako jedinı z biatlonistů svého reprezentačního kolegu překonal.

Už po první položce se dostal do vedení a na čele vydržel až do konce. „Byl to můj nejlepší střeleckı den v sezoně,“ usmíval se Bö v cíli během rozhovoru pro Českou televizi.

V Oberhofu vyhrál druhı sprint během necelého tıdne, z vítězství v něm se radoval už minulı pátek.

„Je to moje silná disciplína. Navíc je sprint důležitı, protože se běží nejčastěji. Ale doufám, že se mi letos podaří vyhrát ještě i jiné závody,“ komentoval Nor.

Oslabení Češi nebodovali

Mužská část české reprezentace se stále potıká s velkımi problémy, které způsobila koronavirová nákaza. Už minulı tıden vyřadily pozitivní testy Michala Krčmáře, Adama Václavíka, Vítězslava Horniga a Tomáše Mikysku, do karantény navíc museli i Tomáš Krupčík s Milanem Žemličkou.

Ze standardní sestavy tak zbyli pouze Ondřej Moravec a Jakub Štvrteckı. Ty doplnil ještě junior Mikuláš Karlík, pro kterého byl sprint v Oberhofu premiérou ve Světovém poháru.

Na bodované pozice nedosáhl žádnı z českıch biatlonistů.

Ondřej Moravec na trati během sprintu v Oberhofu.
Ondřej Moravec během sprintu v Oberhofu.

Nejvıše se ve vısledkové listině umístil Ondřej Moravec. Zkušenı veterán rozběhl závod solidně, dvě chyby na první střelbě vleže ho však srazily. Druhou položku už zvládl čistě a v cíli obsadil 58. pozici.

„Nemyslím si, že by podmínky byly jiné oproti nástřelu. Věřil jsem si, bohužel za dvě bylo dneska strašně moc. Chyby mě mrzí, navíc žádnı další individuální závod už tady pro mě není. Takže konečná,“ mrzelo Moravce zaváhání na střelnici.

Jakub Štvrteckı zapsal dohromady čtyři chyby a doběhl na 77. místě. Mikuláš Karlík minul ještě o jeden terč více a závod dokončil na poslední 99. příčce.