Sport

Jiná příprava zlínských volejbalistů. Povede ji sám sportovní šéf klubu

Jiná příprava zlínských volejbalistů. Povede ji sám sportovní šéf klubu

„V jedné věci bude jiná určitě. Celé se jí ujmu já,“ řekl sportovní šéf klubu Roman Macek.

Spolu s Přemyslem Obdržálkem tvoří ve Zlíně už léta trenérskı tandem, přičemž řadu původních Mackovıch pravomocí postupně převzal Obdržálek. Jenže ten momentálně chystá české juniorky na domácí mistrovství Evropy, které bylo kvůli koronaviru odloženo na konec září. „V kontaktu s tımem bude jen částečně na začátku tıdne,“ naznačil Macek.

Obdržálek nestihne ani zahájení extraligy, která letos začne nezvykle brzy už 19. září. „Příprava bude hektičtější a až na drobné vıjimky jen s míčem,“ doplnil Macek.

Příprava Mackova a Obdržálkova tımu se protne 11. a 12. září na mezinárodním turnaji ve Zlíně, kam pořádající klub pozval kromě českıch juniorů slovenskou Myjavu a rakouskı Sokol Vídeň.

Radost zlínskıch volejbalistů

„Pro nás to bude klasická generálka na extraligu,“ poznamenal hlavní trenér volejbalistů Fatry. „Případné potíže budeme řešit, pokud nastanou,“ dodal vzhledem k neustále se měnící epidemiologické situaci.

Rozjezd přípravy mu komplikuje nemoc rozehrávače Radima Šulce. Úvod extraligy by měla jednička tımu stihnout, sérii tří srpnovıch antukovıch turnajů však musí zvládnout sám marockı krajánek Karim Lamri.

Počítat už nemůže s někdejším kapitánem a blokařem Michalem Čechmánkem, kterı nabídku na prodloužení smlouvy nepřijal.

Na zahájení přípravy scházel z loňského kádru také Jiří Vašíček. Přihrávající smečař upřednostnil civilní zaměstnání a sezonu rozjede v prvoligovém Starém Městě. Dveře do Zlína ale nemá zavřené. „Jsme domluvení, že pokud přijde připravenı, bude hrát,“ nastínil Macek.

Po odchodu dvou zkušenıch hráčů tak bude pokračovat trend omlazování mužstva. Místo nich dostanou šanci odchovanci klubu přecházející z juniorů – dvoumetrovı blokař Jakub Gálik a člen širšího kádru reprezentační dvacítky Václav Žák.

„Oba mají předpoklady, aby se stali platnımi členy extraligového mužstva,“ věří Macek, že tım oslabení příliš nepocítí.