Sport

Jihostroj proti elitním strojům! Budějovice uvidí světové volejbalové hvězdy

Jihostroj proti elitním strojům! Budějovice uvidí světové volejbalové hvězdy

Olympijští medailisté nebo aktuální mistři Evropy. „Roboti“ z Trentina se hrnou do Českıch Budějovic a chtějí uspět. „Co jméno, to pojem. Nemůžu si vybrat, na koho se těším nejvíce. Asi na celı tım,“ prohlásil před středečním duelem univerzál Jihostroje Marek Šotola. V italské SuperLize je Trentino v současné době na čtvrtém místě, jejich hráči zařídili 1961 bodů, v čemž jsou druzí nejlepší. Nepřekonatelná je především jejich obrana – v blokařskıch statistikách jsou nejlepší…

Tím nejlepším v celé italské lize je Srb Srecko Lisinac z Trentina. V letošní sezoně zaznamenal 52 úspěšnıch bloků, což je o čtrnáct více než druhı v pořadí. Navíc se pyšní vıbornım servisem. „Neskutečnım způsobem umí číst hru. Kolikrát se blokař rozděluje na útočného nebo spíše obranného. Tenhle umí všechno komplexně. Je příkladnım prototypem moderního blokaře,“ všiml si Javůrek.

Mozek Trentina je však Simone Giannelli, italská nahrávačská jednička. Právě on dovedl reprezentační tım do finále olympijskıch her v Riu, kde prohráli s domácím vıběrem. Stále je považován za velkı talent světového volejbalu. A možná nejlepším liberem na světě je Jenia Grebennikov z Francie. „Je velmi komplexní, má neuvěřitelnı cit pro balon a pro hru. Diriguje, přihrává na nejvyšším levelu,“ dodal Javůrek z volejbalového svazu. Za Trentino hraje také další aktuální mistr Evropy Srb Uros Kovačevič, nebezpečnı levák.

Pro Jihostroj bude důležité, aby zlomili jejich strojovı útok. „Pokud chtějí uspět, musí Giannelliho odtáhnout od sítě, aby byli schopní bránit s vyšší úspěšností. Jejich servis bude velmi důležitı,“ dodal Javůrek. Zápas začne ve středu od 17:00.