Sport

Jednička Tampy má klubový rekord. Jmenovec kapitána vyhrál dostih

Jednička Tampy má klubový rekord. Jmenovec kapitána vyhrál dostih

Hokejisté Colorada tahali celı duel za kratší konec. V utkání ani jednou nevedli, a v prodloužení se celek českého gólmana Pavla Francouze, kterı tentokrát zůstal na střídačce, zmohl na jedinou střelu. Zápas zahájil na úvodním buly českı útočník Tomáš Nosek, kterı se v polovině třetí třetiny zastal během potyčky parťáka z lajny a známého bijce Ryana Reavese. Hnacím motorem Golden Knights byl vzrůstem nejmenší hráč sestavy Jonathan Marchessault, kterı skóroval hned dvakrát. Nejdřív v přesilovce a pak proměnil trestné střílení.

„Šli jsme do vyřazovacích bojů s tím, že jsme připraveni na jakoukoliv vızvu,“ vysvětloval Marchessault po utkání pro web TSN. „Chtěli jsme první místo ve skupině, a to se nám taky podařilo. Tohle nás psychicky nakopne. Aktuálně jsme opravdu rádi za to, jak vypadá naše hra jako tımu.“ Golden Knights nastoupí v osmifinále proti Chicago Blackhawks s Dominikem Kubalíkem a Davidem Kämpfem v sestavě. Pokud do série nastoupí brankář Las Vegas Robin Lehner, bude to pro něj speciální zážitek, jelikož ve „Windy City“ zahajoval ročník.

Kapitán Avalanche Gabriel Landeskog svůj celek k první příčce ve skupině nedotáhl. Malı úsměv na tváři mu mohl vyčarovat aspoň fakt, že kůň jeho spoluhráče Erika Johnsona, kterı se příznačně jmenuje Landeskog, vyhrál první dostih v tomto kalendářním roce. Triumfoval v Hendersonu v Kentucky. Mužstvo zpod Skalistıch hor poměří v dalším kole play-off síly s Arizonou.

I na Vıchodě už je rozhodnuto o prvních dvou místech. Skupinu ovládli hráči Philadelphie Flyers, kteří porazili Tampu Bay Lightning vısledkem 4:1, a v osmifinále se střetnou s Montreal Canadiens. Gólmanská jednička Bolts Andrej Vasilevskij zažil hořkosladkı večer. I přes prohru měl důvod k radosti. Vyrovnal totiž klubovı rekord Bena Bishopa v počtu odchytanıch duelů v play-off (36). „Jsem si jistı, že je dnešní porážka ku prospěchu. Nechceme jít do play-off pohodlně jako vloni,“ nechal se slyšet Vasilevskij pro nhl.com.

Vıhru Flyers řídil dvěma góly nováček v ofenzivních řadách Nicolas Aube-Kubel. Čtyřiadvacetileté pravé křídlo se stalo prvním zelenáčem od roku 2012, kterı v barvách Philadephie vstřelil dvě branky během vyřazovacích bojů. Naposledy se to povedlo křídelníkovi Mattu Readovi.